03.12.2019 | Novák Jaroslav

Hodnocení kempu hráčů ročníku 2005 a 2006

Video

Krátké video z výběrového kempu FK Teplice.

V areálu stadionu Na Stínadlech se v minulém týdnu ve čtvrtek 28.11. a v pátek 29.11. uskutečnil výběrový kemp talentovaných hráčů ročníku narození 2005 a 2006 - kategorie U15 a U14 - starší žáci, kteří jsou dlouhodobě sledováni skauty úseku mládeže a mají výkonnost a ambice v budoucnu obléci žluto-modrý dres FK Teplice. 

Náplň a průběh kempu podrobně popsal a zhodnotil hlavní trenér mladšího dorostu FK Teplice U16 a jeden z přímých aktérů kempu pan Ladislav Jamrich: 

" Již druhý rokem FK Teplice pořádá hráčský kemp pro kategorii hráčů U15 a U14, kterého se tentokrát zúčastnilo celkem 24 hráčů. Hráči byli pro tento kemp dlouhodobě sledováni našimi skauty z místního regionu a také z oblastí za hranicemi kraje. Musím říci, že tepličtí skauti odvedli opět skvělou práci. Všichni hráči, kteří se zúčastnili kempu, splňovali nároky, které jsou na hráče kladeny právě v těchto věkových kategoriích. Na začátku prvního dne kempu byli kluci a rodiče informováni o průběhu a tréninkové náplni kempu v Press Centru stadionu Na Stínadlech. Pak následovali předepsané baterie testů - motorické testy, startovní rychlost na vzdálenost 5 a 10 m, lokomoční rychlost na 30 m a také silové testy včetně testů flexibility pod dohledem kondičního trenéra teplické mládeže Ondřeje Chlada. Každý hráč měl možnost porovnání svých naměřených hodnot s ostatními účastníky kempu a s průměrem hráčů české reprezentace U15. Druhý den začínal v 9:30 aktivací v posilovně s kondičním trenérem Ondrou Chladem, pak se kluci přesunuli na UMT. Tréninkový proces měli na starosti trenéři dorosteneckých kategorií - Petr Fousek, Martin Dolinský, Ladislav Jamrich a Miroslav Šašek. Tréninková náplň byla zaměřena v úvodu na manipulaci s míčem, prostorové hry a chování hráčů v situacích 1 x 1 a po intenzivních 60 minutách tréninku následovala kompenzace. Po tréninku byl zajištěn oběd na ZŠ Stínadla a pak následovala prohlídka samotného stadionu. Druhá fáze byla zaměřena opět v úvodu na rozvoj dovedností a koordinaci s míčem, na hry 6 x 6 a opět byla zakončena kompenzací. V pátek měli kluci možnost vidět přípravné utkání teplického B týmu s FK Ústí nad Labem a trénink A týmu teplických Sklářů. Ve 13:00 si kluci zahráli modelové utkání hrané 3 x 10 minut. Všichni hráli s chutí a bylo k vidění spousta zajímavých individuálních výkonů. 

Na závěr celého kempu proběhlo zhodnocení všech zúčastněných trenérů, kteří se podíleli na přípravě a průběhu celého kempu. Velké poděkování patří zejména oddílům, které umožnili klukům si vyzkoušet tréninkový proces v Teplicích a rodičům, kteří kluky při kempu podpořili. V každém ročníku byli k vidění velmi zajímaví hráči, kteří nás svými individuálními a charakterovými vlastnostmi přesvědčili, že mohou být součástí našeho klubu. 

Na úplný závěr chci ještě vyslovit velké poděkování trenérům za organizaci tréninkového procesu, skautům za skvěle odvedenou práci při výběru hráčů a velké poděkování patří v neposlední řadě také vedení klubu FK Teplice, které zajistilo ubytování a stravování pro všechny účastníky kempu."

Fotoalbum Martina Kovaříka z kempu prohlížejte na facebooku FK Teplice ZDE.

Bonusový klub FK Teplice - mládež Bonusový klub FK Teplice - mládež