31.10.2014 | Martin Kovařík

Ivo Táborský: Žádný zápas v lize není jednoduchý

Záložník Ivo Táborský se v posledních zápasech často objevoval po boku Admira Ljevakoviče uprostřed záložní řady, teď však bosenský defenzivní štít bude chybět a Táborský věří, že si s tím mužstvo proti Jihlavě poradí.

Jak se chystáte na zápas s Jihlavou?

"Chystáme se stejně jako na každý jiný zápas. Po neúspěchu v Jablonci bychom měli tenhle zápas zvládnout, protože pokud chceme hrát v horních patrech tabulky, tak bychom tyto zápasy měli zvládat. Já doufám, že nachystáme tak, že to bude výhra."


Vy se těmi venkovními zápasy dostáváte pod tlak a pak musíte domácí zápasy bezpodmínečně zvládat...

"Já bych neřekl bezpodmínečně, ale hlavně je chceme zvládnout a hlavně chceme hrát nahoře, takže když neuspějeme venku, tak je potřeba to zvládat doma. Ale pořád je to je fotbal! My ho hrajeme proto, abychom hráli hezký fotbal a bavili diváky, takže tenhle zápas s Jihlavou je pro nás důležitý, ale na druhou stranu nejde o život."

Jihlava se v posledních zápasech hodně zvedla, tak vás nečeká rozhodně nic jednoduchého...

"Žádný zápas v lize není jednoduchý a Jihlava nebude výjimka. Přijedou jistě hrát v bloku a bude jen na nás, jak se s tím popasujeme. Věřím, že ten domácí zápas zvládneme a udržíme tu velmi dobrou domácí bilanci."

Bude chybět Admir Ljevakovič, jak bude těžké ho nahradit?

"Ljeva je výborný hráč a možná i trošku nedoceněný. Dělá pro tým hrozně moc práce a je to stabilní článek sestavy. Budeme ho muset nahradit, trenér to nějak vymyslí, ale kdokoliv za něj nastoupí, tak to bude mít těžké, ale udělá pro to jistě všechno."

Důležitá bude v sobotu jistě i podpora fanoušků...

"Podpora fanoušků je vždycky důležitá. Zápas se hraje lépe, když je co nejvíc lidí, ale na druhou stranu víme, že teď je počasí, jaké je, takže to bude komplikované. Chtěl bych ale i touhle cestou pozvat fanoušky na utkání, aby nás přišli podpořit."