Jan Shejbal: Snažím se především pomoct týmu

Univerzál Jan Shejbal se v Karviné postavil na post stopera a až na jedno zaváhání svou roli zvládl. Bod se Slezska, který Tepličtí vyválčili, bere.

Obvykle se bod z venku hodnotí pozitivně. Jak ho berete po remíze v Karviné?
My jeli pro tři body. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, Karviná také potřebuje body za každou cenu. Chtěli jsme to vzadu uhrát na nulu a nějaký gól dát. Půl minuty před poločasem jsme bohužel dostali gól, tím jsme si to zkomplikovali. Z tohoto pohledu je bod dobrý, bereme ho, i když se nám plán nepodařil.

K tomu inkasovanému gólu – co se stalo?
Byla tam série standardek. Já měl při rohu hlídat Wágnera, letěl jsem na balon, že ho odhlavičkuju, těsně přede mnou to Ljeva prodloužil. On tam stál úplně sám. Šlo to za mnou, neměl jsem do toho chodit. Jsem rád, že jsme zápas dokázali alespoň zremizovat a že vezeme bod.

Ten gól do šatny vás ale poznamenal i na začátku druhé půle.
Určitě jo. Bohužel nám plán nevyšel. Chtěli jsme hrát odzadu, trénovali jsme rozehrávku. Oni to ale přečetli, i když se pak tak dalo hrát, tak nám terén moc nenahrával, byla to spíš nakopávaná. A Karviná také moc nechtěla kombinovat, nakopávala to na Wágnera, byly to dlouhé balony do soubojů, kombinace byla těžká. Ve druhé půli jsme měli víc brejkových situací, které se dalo lépe vyřešit, ale bylo tam hodně ofsajdů.

Ty si na jaře hrál v útoku, teď v obraně. Jak ti to cestování sestavou sedí?
To je fotbal. Jsem rád, že jsem univerzální, trenér mě může využít na více postech. Šel jsem do Teplic jako krajní hráč, byl jsem na stoperu v útoku… Ale nebudu si vybírat, hlavní je, že jsem prospěšný týmu. Snažím se především pomoct.