02.06.2021 | Redakce

Novým šéftrenérem mládeže se stane Zdenko Frťala

Před novým ročníkem dojde ke změnám na úseku mládeže FK Teplice, pozici šéftrenéra totiž zaujme Zdenko Frťala, tedy persona, která rozhodně není pro fanoušky žlutomodrých neznámou tváří. "Chceme naši mládež posunout zpět do nejvyšších soutěží jako tomu bylo dříve a samozřejmě ještě důležitější je pro nás vychovávat konkurenceschopné hráče pro A mužstvo, proto jsme se rozhodli angažovat Zdenko Frťalu, který nám do této koncepce jednoznačně zapadá," pochvaluje si ředitel klubu Rudolf Řepka.

Rodák ze slovenské Nitry totiž v lázeňském městě od roku 1994 žije a více než osm let během své hráčské kariéry hájil barvy Teplic nejprve ve druhé lize, poté i v nejvyšší soutěži a evropských pohárech. Na Stínadlech později působil také jako trenér B mužstva a asistent u ligového áčka. Naposledy má za sebou postupovou štaci v Hradci Králové, který dokázal během tříletého působení dovést do nejvyšší soutěže, něco podobného se mu povedlo už dříve s týmem Varnsdorfu. Kromě těchto týmů působil také jako hlavní trenér v Jablonci nebo jako asistent v Blšanech, Plzni či Spartě. "Práce u mládeže pro mě bude sice novinkou, ale s vedením jsme se shodli na našich prioritách a věřím, že se nám podaří v blízké budoucnosti vrátit dorosty do nejvyšších soutěží," plánuje nový šéftrenér mládeže FK Teplice.

Spolu s Frťalou na Stínadla přichází i jeho asistent z Hradce Králové Ondřej Prášil, který povede dorostenecký tým U19, jeho asistentem u tohoto mužstva pak bude Jan Rezek.