Pětice teplických zástupců v jedenáctce kola

Hned pět zástupců mají Teplice v jedenáctce uplynulého kola SYNOT ligy. Nechybí v ní obránci Tomáš Vondrášek a Michael Lüftner, záložník Franci Litsingi, útočník Roman Potočný a vše dozoruje z pomyslné lavičky trenér Petr Rada:

Sestava 22. kola SYNOT ligy:

JIŘÍ PAVLENKA (FC Baník Ostrava)

Pavlenka zažívá vydařenou sezonu. Během aktuálního ročníku se podíval i do reprezentace a svou formu potvrdil také v domácím utkání s Plzní. Porážce sice nezabránil, ale mohla ho těšit chycená penalta z Kolářovy kopačky.

Věděli jste? Pavlenka chytil v této sezoně už druhou penaltu. Na jaře nejprve zlikvidoval pokus Lafaty a teď byl prvním, kdo lapil Kolářovu penaltu.

TOMÁŠ VONDRÁŠEK (FK Teplice)

Univerzál na pravém kraji teplické sestavy si tentokrát »střihnul« beka a odvedl skvělou práci. I jemu vděčí Severočeši za štědrou velikonoční pomlázku. Po kanonádě 5:0 proti Mladé Boleslavi zůstávají ve hře o evropské poháry.

Věděli jste? Vondrášek za celé utkání ani jednou nefauloval, sám se naopak jednou stal obětí nedovoleného zákroku.
JAKUB BRABEC (AC Sparta Praha)

Na obranu se obhájce titulu z Letné může spolehnout. Na hřišti Hradce Králové udržela už počtrnácté v této sezoně čisté konto. Podílel se na tom i člen reprezentační jednadvacítky, jenž pomohl hlavně při tlaku soupeře ve druhé půli.

Věděli jste? Dvaadvacetiletý Brabec vyhrál v duelu na východě Čech 67% osobních soubojů, nejvíc ze všech sparťanských hráčů v poli.

MICHAEL LÜFTNER (FK Teplice)

Teplický koncert proti Mladé Boleslavi dirigovaly především ofenzivní hvězdy, ale základem úspěchu byla pevná obrana, která hostům dovolila jedinou střelu na bránu. Zásluhu na tom má i urostlý stoper, jenž několik pokusů zblokoval.

Věděli jste? Lüftner přispěl k osmému čistému kontu Teplic v této sezoně. Jen jednou letos žlutomodří udrželi nulu bez něj – v zápase proti Slovácku.
FILIP NOVÁK (FK Baumit Jablonec)

Krajní obránce Jablonce nechyběl na levé straně jablonecké obrany a svou podporou ofenzivy pomohl k vítězství 3:0. Reprezentační obránce ovšem dostal žlutou kartu a v dalších kolech se bude muset mít na pozoru.

Věděli jste? Novák si během utkání na jihu Čech udržel solidní 81% úspěšnost přihrávek. Rozdal jich 73 a 59 z nich našlo svého adresáta.

JAN KOPIC (FK Baumit Jablonec)

Krajní záložník Jablonce potvrzuje, proč o něj byl v zimě zájem. V duelu s Českými Budějovicemi dělal na pravé straně zálohy svým soupeřům problémy a na vysoké výhře se podílel dvěma asistencemi.

Věděli jste? Kopic už má na kontě celkem sedm asistencí a díky dvěma přihrávkám z tohoto víkendu překonal své maximum. Dvakrát nasbíral během jedné sezony pět asistencí.

FRANCI LITSINGI (FK Teplice)

Konžský reprezentant byl hlavním strůjcem nečekaně vysoké výhry žlutomodrých nad Mladou Boleslaví. Ze čtyř střel dal dva góly, navíc u dalších dvou branek asistoval. Odehrál tak své doposud nejlepší utkání v SYNOT lize.

Věděli jste? Osmadvacetiletý Litsingi nasprintoval v sobotním duelu 330 metrů, nejvíc ze všech hráčů na hrací ploše.
TOMÁŠ HOŘAVA (FC Viktoria Plzeň)

Do utkání s Ostravou zasáhl ze střídačky, ale stal se hrdinou Plzně. Po Rajtoralově přihrávce otevřel skóre zápasu právě Hořava a jeho tým nakonec zvítězil 2:0.

Věděli jste? Hořava se v této sezoně trefil už popáté a překonal své maximum ze sezony 2008/2009. Tehdy se v dresu Sigmy trefil čtyřikrát.

MARTIN FRÝDEK (FC Slovan Liberec)

Liberecký záložník má výdrž. Ve čtvrtek zasáhl do utkání jednadvacítky, v pátek nastoupil v poháru a v neděli pomohl k důležitému vítězství nad Brnem.

Věděli jste? Mladý záložník Slovanu dostal už čtvrtou žlutou kartu a v dalším kole na hřišti Mladé Boleslavi bude Severočechům chybět.

ROMAN POTOČNÝ (FK Teplice)

Objev jarní části nejvyšší soutěže opět zazářil. V sedmém startu si připsal už třetí přesný zásah, tentokrát nechytatelnou ranou z nápaditě rozehraného přímého kopu. Výstavní trefou definitivně zlomil odpor soupeře z města aut.

Věděli jste? Potočný dokázal vyvinout rychlost 8,9 metru za sekundu (přes 32 kilometrů za hodinu). Rychleji v utkání Na Stínadlech nikdo neběžel.
VÁCLAV KADLEC (AC Sparta Praha)

Návrat do Sparty se jeví jako trefa do černého. Kmenový hráč Frankfurtu tentokrát otevřel skóre na hřišti Hradce Králové a jeho tým se tak uklidnil. Sparta nakonec zvítězila 3:0.

Věděli jste? Kadlec vystřelil na východě Čech celkem šestkrát a čtyři jeho pokus zamířily mezi tři tyče. Reprezentační útočník tak měl 67% úspěšnost střelby.

PETR RADA (FK Teplice)

Šestapadesátiletý kouč během reprezentační přestávky perfektně naladil své svěřence, kteří předtím třikrát po sobě nevyhráli. Proti rozjeté Mladé Boleslavi předvedli nejlepší výkon v sezoně okořeněný několika parádními góly.

Věděli jste? Radovy Teplice dosáhly nejvyššího ligového vítězství od srpna 2013, kdy rozdrtily Slavii 7:0.

Celý článek: Synotliga.cz