Představení nováčků v zimní přípravě

Několik nových tváří se objevilo na startu zimní přípravy FK Teplice, už předem byly avizovány příchody Jakuba Hory a Lukáše Stratila z Plzně, dalšími nováčky pak jsou Michal Pecháček ze Slavie, Benjamin Balázs z Vitória de Guimaraes a také testovaní Ndidi Chukwuma a Václav Mozol. Tuto šestici nováčků vám v tomto článku představujeme.

Benjamin Balázs

Hlavním tahákem zimních příchodů do FK Teplice je přestup čtyřiadvacetiletého Benjamina Balázse z portugalského prvoligového celku Vitória de Guimaraes, kde působil v posledním půlroce. I přes svůj mladý věk už má před tím odehráno maďarský záložník 141 střetnutí v nejvyšší domácí soutěži za Kaposvár, za který nastupoval od svých devatenácti let. Čtrnáct střetnutí má na kontě také za reprezentační celek Maďarska do jednadvaceti let. Balázs se nejlépe cítí na pozici podhrotu či křídla.

Benjamin Balázs
Datum narození: 26. dubna 1990
Národnost: Maďarsko
Výška: 178 cm
Pozice: 0fenzivní záložník
Předchozí kluby: Kaposvár (Maďarsko), Vitória de Guimaraes (Portugalsko).
Reprezentační výběry: Maďarsko U21.

Jakub Hora

Už v prosinci byl zveřejněn přestup Jakuba Hory z Viktorie Plzeň do Teplic. Třiadvacetiletý Hora je odchovancem nedalekého Baníku Most, za který už v osmnácti letech nastupoval v druhé nejvyšší soutěži. Z Baníku Most ho do svého kádru přivedla plzeňská Viktorie a právě z ní nyní zamířil na Stínadla. "Hora je hráčem zdejšího regionu, což je pro klub jistě pozitivní. Dlouhodobě jsme ho měli v hledáčku, počítáme s ním na víc postů na pravém kraji," řekl k příchodu sportovní ředitel klubu Mgr. Jan Skýpala.

Jakub Hora
Datum narození: 23. 2. 1991
Výška: 176 cm
Pozice: Krajní záložník / obránce.
Předchozí kluby kluby: Baník Most, Slavia Praha (host.), Viktoria Plzeň, Dynamo České Budějovice (host.), Bohemians 1905 (host.).
Reprezentační výběry: ČR U19 a ČR U21.

Lukáš Stratil

Na hostování s opcí míří do Teplic z plzeňské Viktorie talentovaný útočník Lukáš Stratil. Ten na sebe upoutal na sebe pozornost už v minulém ligovém ročníku, kdy dokázal nasázet pět branek v dresu Příbrami. Patřil také do reprezentačních týmů od U16 až po U21, kde byl spoluhráčem teplických mladíků, například Michaela Lüftnera. I přes své mládí už odehrál v nejvyšší soutěži 31 utkání s bilancí pěti branek. V reprezentačních týmech pak odehrál dalších 28 zápasů a nastřílel devět branek.

Lukáš Stratil
Datum narození: 23. 2. 1991
Výška: 178 cm
Pozice: Útočník
Předchozí kluby kluby: Baník Ostrava, Příbram, Viktoria Plzeň.
Reprezentační výběry: ČR U16 až ČR U21.

Michal Pecháček

Talentovaný záložník přichází do Teplic z pražské Slavie. Může nastupovat na všech ofenzivních postech v záložní řadě, provází ho pověst gólového hráče. Nastupoval také v mládežnických reprezentacích ČR.

Jméno: Michal Pecháček
Datum narození: 14. 4. 1996
Pozice: Ofenzivní záložník.
Předchozí kluby kluby: Slavia Praha.
Reprezentační výběry: ČR U16 a ČR U17.

Václav Mozol

Střední záložník Frýdku-Místku přišel do Teplic na testování. Patřil k ústředním postavám druholigového celku v uplynulé podzimní sezóně. V dorostenecké kategorii nastupoval například za pražskou Slavii, poté hrál za Hlučín.

Jméno: Václav Mozol
Datum narození: 30. 9. 1991
Pozice: Střední záložník
Předchozí kluby kluby: Slavia Praha, Hlučín, Frýdek Místek.

Ndidi Chukwuma

Mladší bratr teplického útočníka Chukwudi Chukwumy přichází stejně jako Mozol na testy, provází ho pověst velkého talentu.

Jméno: Ndidi Chukwuma
Datum narození: 13. 3. 1996