U17: FC Spartak Trnava vs. FK Teplice 2:2

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - KATEGORIE U17 - NEDĚLE 17.02.2019

FC Spartak Trnava U17        vs.      FK TEPLICE U17

2:2 (1:0)

Branky Teplic:   63´  S. Kočka,   71´  J. Leder.

Sestava Teplic: D. Zdeněk - V. Čermuš, R. Klepáček ( 30´  S.Kočka, 68. R. Kibal ), J. Kovalčík, M. Hadinec – M. Dubnický – J. Leder , M. Havel, T. Cohla, D. Procházka – D. Doleček ( 70´  J. Orgoň ).

Průběh utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha: " V nedělním sluncem zalitém odpoledni jsme na UMT stadionu Lapač v Uherském Brodě vyzvali dalšího slovenského soupeře – tentokrát dorostence FC Spartak Trnava U17. Zápas začal ve svižném tempu a obě mužstva se od úvodních minut utkání snažila o ofenzivní pojetí hry. V první půli jsme měli více střeleckých pokusů a více nebezpečných situací v pokutovém území, ale chyběla nám větší kvalita v zakončení. Trnava v závěru prvního poločasu využila naší individuální chyby při založení útoku a ujala se vedení 1:0. Do druhé půle opět obě mužstva vstoupila s chutí a obrovským nasazením. Po přihrávce D. Procházky se do velké šance dostal D. Dolechek, který ale z 10 metrů přestřelil branku. V 63. minutě se prosadil na levé straně S. Kočka , který si vyměnil míč s M. Dubnickým a srovnal stav utkání na 1:1. V 70. minutě M. Dubnický tak dlouho váhal s rozehrávkou až přišel o míč a hosté dokázali po rychlém zisku zcela sami před brankářem D. Zdeňkem vstřelit druhou branku - 2:1. Nám se ale podařilo okamžitě po rozehrání ve středovém kruhu odpovědět na vedoucí branku Spartaku. Na čtyři přihrávky jsme se dostali k zakončení v pokutovém území soupeře a J. Leder tvrdou a přesnou střelou vyrovnal na konečných 2:2."

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha: " Odehráli jsme dnes třetí zápas v pěti dnech a na klucích nebyla znát žádná únava z náročného programu, který jsme absolvovali v celkovém počtu 13 hráčů ( ! ) Měli jsme proti Trnavě více ze hry, více šancí a také více střeleckých pokusů. Soupeř využil našich individuálních chyb, které dokázal ve dvou případech gólově zužitkovat. Mám obrovskou radost z toho, jak kluci zvládli náročný program tohoto herního soustředění. Samozřejmě mě mrzí, že s námi nemohlo odcestovat 7 hráčů kvůli momentálním zdravotním problémům a pevně věřím, že se v nejbližší době zapojí do tréninkového procesu a zvýší tak konkurenční prostředí uvnitř týmu. Velký dík patří vedoucímu týmu Igoru Zdeňkovi za výpomoc a organizaci soustředění v Uherském Brodě. Zároveň musím také poděkovat vedení našeho klubu, že nám umožnilo se opět zúčastnit již tradičního herního soustředění na Moravě, kde jsme měli znovu vytvořeny výborné podmínky a utkali se s opravdu kvalitními soupeři s odlišným stylem hry, na které během sezóny nenarazíme. Závěrem chci také poslat slova uznání majiteli penzionu Lapač panu Hamšíkovi a jeho zaměstnancům, kteří se o nás po celý pobyt vzorně starali."