PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - SOBOTA 04.08.2018 - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

FK Teplice U17          vs.        1.FC Nürnberg U17

2:8 (1:3)

Branky Teplic: 2x P. Janda

Sestava Teplic: D. Zdeněk (45. D. Četverik) – V.Čermuš (45. S. Kočka), D. Köstl, M. Lukáš, M. Hadinec (65. R. Kibal) – J. Kovalčík (58. M. Vachoušek) – T. Huml (58. D. Fakin), M. Dubnický, J. Kozák, D. Beneš (45. J. Cajthaml, 55. R. Klepáček) – P. Janda (63. T. Křivohlavý)

Hodnocení trenéra Ladislava Jamricha: “ V sobotu ve Františkových lázních jsme se konfrontovali s velmi kvalitním zahraničním soupeřem, který sídlí v bavorském městě Nürnberg ( Norimberk ). Soupeř byl od první minuty silnější ve všech činnostech, byl skvělý v přechodové fázi a úspěšný v zakládání útoků. Obrovský rozdíl mezi oběma týmy byl zejména v přepínání při ztrátě míče, všichni němečtí hráči ihned chtěli míč získat zpět. Od samotného začátku zápasu jsme se nedokázali přizpůsobit rychlejšímu tempu Norimberka. Kolem 30. minuty za stavu 1:3 jsme se dokázali vrátit do zápasu a začali být aktivnější. Aktivitu z konce 1. poločasu jsme si přenesli i do začátku druhé půle, začali jsme být odvážnější při zakládání útoků, ale chyběla nám větší kvalita na polovině soupeře. Norimberk využíval veškerých našich jednoduchých ztrát v přechodové fázi a jednoduše se dostával do častého zakončení. Soupeř nakonec vyhrál vysokým a jednoznačným skóre 2:8.

Takovéto zápasy jsou pro nás i určitou inspirací, a to jak pro kluky tak i pro nás trenéry. Pro další sportovní růst potřebujeme odehrát více podobných utkání. Zápas odhalil charakterové vlastnosti hráčů, většina kluků se dokázala poprat s náročným programem, který absolvovali na týdenním soustředění v Heřmanicích. Někteří jedinci bohužel rychle podlehli nepříznivým podmínkám a jestliže nebudou odolnější, nezaslouží si nosit žluto-modrý dres FK Teplice.“