U18: Zpráva z kondičního soustředění

Hned na začátek roku od 7. do 11. ledna jsme naplánovali soustředění u Máchova jezera ve Starých Splavech. Důvod proč hned takhle v prvních dnech Nového roku byl jasný. Navázat na předpřípravné období mez svátky a dobře se celkově fyzicky připravit než poprvé vyběhneme na hřiště. V minulosti se stávalo, že kluci nedodrželi individuální tréninkový plán a potom nebyli dostatečně připravení a přišla zranění. Tak jako třeba v létě minulého roku, kdy nás jednu dobu trénovalo jen pět. Tady ve Starých Splavech máme k tréninku vytvořeny skvělé podmínky. Ať už ubytování, stravu, regeneraci, saunu a vířivku - vlastně se dá říci, že máme celé Sportcentrum jen sami pro sebe. Skvělé jsou i tréninkové podmínky k běhání v lesíku, posilovna a také hala. Přesně takhle jsem si to představoval.

Pět společných dní maximálně využíváme k nabírání kondice a síly, ale také k utužení kolektivu různými soutěžemi a společenskými hrami. V sobotu 12.1. završíme náročný týden přípravným utkáním s mosteckou U18. A od příštího týdne už budeme z devadesáti procent využívat k přípravě naší novou umělou trávu v areálu Na Stínadlech.

Chci také poděkovat všem zaměstnancům penzionu Sportcentrum ve Starých Splavech za péči, kterou nám po celou dobu našeho pobytu věnovali.