V pátek se Teplice představí na Slavii

Ve 4. kole FORTUNA:LIGY se Teplice představí na stadionu úřadujícího mistra. V pátek od 20 hodin budou „žlutomodří“ usilovat o skalp Slavie, podobně jako se ho povedlo před týdnem získat pardubickému nováčkovi.

„Sešívaní“ před týdnem ve vršovickém Ďolíčku uhráli s Východočechy jen remízu 1:1, pochopitelně s ní nebyli vůbec spokojeni. Proti Teplicím si chtějí pošramocenou reputaci napravit. „Zápas proti Teplicím je pro nás velmi důležitý, protože výsledek minulého zápasu pro nás nebyl dobrý. Je před námi několik zápasů, které jsou pro nás velmi důležité. Musíme tak zůstat maximálně soustředění,“ tvrdí útočník Slavie Petr Olayinka, který se do sestavy mistra vrátil po více než půl roce. „Není potřeba toho oproti zápasu s Pardubicemi příliš mnoho měnit. Musíme zůstat soustředění a hrát maximálně efektivně před brankou. Maximální soustředění – to je ta nejdůležitější věc,“ vypíchl forard „sešívaných“.

To Tepličtí toho oproti předchozím dvěma duelům, které prohráli, musí změnit hodně. Trenér Stanislav Hejkal si po porážce od Slovácka stěžoval na malou podporu útoku, hlavně pak ze stran. Tento problém se Severočeši snažili vyřešit angažováním Srba Vukadina Vukadinoviče, krajního záložníka, který naposledy oblékal dres Karviné. „Potřebovali bychom body a tím pádem se vrátit na vítěznou vlnu. Ale kluci jsou zkušení. Já věřím, že na nás ta zlá série nedolehne,“ říká nová tvář FK Teplice.

Vukadinovič v minulosti hrál právě za Slavii. I proto se na svůj první start za „žlutomodré“ těší. „Pro mě je samozřejmě dobře, se jede hned na Slavii. Se Spartou je to teď nejlepší náš klub. Čekám výborný zápas. Když mě trenér postaví, tak je motivace jistá, když jsem tam působil. Stadion znám dobře, těším se!“

Utkání SK Slavia Praha – FK Teplice začíná v pražském Edenu v pátek ve 20 hodin.