Ve středu je tu domácí utkání s Duklou

Středeční podvečer bude v Teplicích patřit fotbalu. Na Stínadlech se totiž bude hrát důležitý zápas, ve kterém domácí skláři mohou potvrdit příslušnost k prvoligové elitě. Dukla Praha ale nebude lehkým soupeřem, vždyť v posledních dvou vzájemných zápasech žlutomodrým nastřílela devět branek, sama inkasovala pouze jednou. Výkop utkání je stanoven na 18.15 hodin.

„Chceme se vyhnout tomu, aby se nemuselo rozhodovat až v posledním kole v Olomouci a jeli jsme tam už zachránění,“ říká brankář Teplic Tomáš Grigar, hrdina posledních zápasů Severočechů. Pro klid do posledního kola potřebuje se svými spoluhráči vyhrát, v případě zaváhání Olomouce na Slovácku můžou ztratit i skláři. „Pro nás to bude nejdůležitější zápas v sezoně. Když ji porazíme, tak jsme z toho venku. Pořád je štěstí, že to máme ve svých rukou,“ ví Michael Lüftner, stoper Teplic.

„Nejbližší program bude především o regeneraci. Hráči vědí, o co jde, a věřím, že to na nich bude vidět. Musíme zvládnout středeční duel s pražskou Duklou, a my ho zvládneme," tvrdí kouč žlutomodrých David Vavruška. Bude muset své svěřence nějak vybičovat k lepšímu výkonu, než jaký předvedli v Jablonci? „Kluci vědí, o co hrají. Nepotřebují vybičovat, spíš uklidnit. Nebláznit. Jsem přesvědčený, že naváží na poslední dobré výkony,“ zní Vavruškova odpověď.

Dukla v posledním kole předvedla proti Olomouci výborný výkon, na který bude chtít v Teplicích navázat. Nejlepším střelcem týmu je devítigólový Tomáš Berger, k oporám se řadí například brankář Tomáš Rada, syn bývalého trenéra Teplic, či exteplický Jakub Mareš.

"Kdybychom ta utkání, která jsme měli dobře rozehraná, dotáhli do vítězného konce, tak bychom dnes mohli hrát o poháry,“ říká Ondřej Vrzal, další ze spolehlivých mužů party kouče Pražanů Luboše Kozla. Potvrzuje tak, že sebevědomí středečnímu soupeři Teplic rozhodně nechybí.

V kádru Severočechů najdeme dva fotbalisty s dukláckou minulostí – stopera Michala Jeřábka a brankáře Martina Chudého, oba přišli na Stínadla v zimní přestávce.