WU15: FK Teplice - FC Slovan Liberec 2:0

V posledním utkání základní části 1. ligy starších žákyň, které se odehrálo ve středu 1. května 2019, byly soupeřkami našich žákyň děvčata z týmu FC Slovan Liberec. Na podzim byla v duelu úspešnější děvčata z Liberce, která vyhrála po penaltovém rozstřelu. Do tohoto utkání šly naše holky s odhodláním a cílem podat co nejlepší výkon a samozřejmě zápas vyhrát. Utkání se již od počátečního hvizdu vyvíjelo dobře pro naše hráčky. Zápas byl bohatý na gólové šance, jak z naší strany, tak i několik šancí ze strany soupeřek. Nakonec v něm padly pouze 2 branky, a to právě branky našich děvčat.

Hodnocení trenéra:

"Zápas s Libercem se mi hodnotí velmi dobře. Je to první zápas sezóny, ve kterém jsme zvládli kvalitně odehrát oba poločasy. Před zápasem jsme věděli, že pokud dokážeme navázat na druhý poločas s Plzní můžeme být úspěšní. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, když jsme nenechali Liberecké hrát a dostávali jsme je pod tlak na jejich polovině, z čehož pramenily zisky balónů. Právě po jednom takovém zisku balónu a následném centru se prosadila Eliška Kuchařová. Po tomto gólu jsme byli dále aktivní a většinu času se hrálo na půlce Liberce. Bohužel nás celou sezónu trápí finální fáze, kde buď máme málo hráčů, nebo neřešíme nastalé situace s klidnou hlavou. Ve druhém poločase jsme chtěli přidat branky, abychom mohli dostat do hry naše mladé hráčky z WU13 Vyčichlovou Ludmilu, Rosovou Michaelu a Müllerovou Zuzanu. Branku se podařilo přidat v 10. minutě druhého poločasu, kdy se z přímého kopu a za přispění větru trefila Kristýna Neumanová. I přes další šance jsme branku už nepřidali. Ani soupeř nakonec nevyužil své šance, a proto jsme mohli do hry poslat i naše mládí, což mě těší."

FK Teplice - FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: Kuchařová, Neumanová

Sestava: Pilná, Vaňková, Kalčíková, Šulcová, Neumanová, Kuchařová, Saláková, Kratochvílová, Kožárská, Mrvíková, Sýpalová, Werner, Rosová, Gabriková, Kovářová, Vyčichlová, Vaníčková, Müllerová

Fotogalerie z utkání zde.