Zlín - Teplice 1:2 (0:1)

FC Zlín FK Teplice
1:2 (0:1)

Statistiky

Branky: 75. Holík - 13. Breite, 61. Fillo. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Peřina. ŽK: Krob (TEP).

Team logo

FC Zlín

Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matejov (63. V. Vukadinovič), Živulič, Holík, Koreš (83. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.
Team logo

FK Teplice

Grigar (27. Slavík) - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Breite, Vachoušek (89. Matula), Fillo (82. Potočný) - Bratanovič. Trenér: Vavruška.

Komentář k zápasu

Tepličtí zamířili v 11. kole SYNOT ligy do Zlína, kde se střetli s domácím Fastavem. Do sestavy se po karetním trestu vrátil Ljevaković, na hrotu se pak místo Potočného objevil Bratanović.

Tepličtí vstoupili do zápasu skoro stejně dobře jako v Brně. Už ve třetí minutě měl velkou šanci Vondrášek, který mířil jen těsně na horní tyč. O deset minut později už se žlutomodří, tentokrát hrající v bílem, prosadili, Fillo naservíroval míč Breitemu a ten ve skluzu skóroval. Ve 21. minutě mohl pojistit vedení Bratanović, když mu poslal míč na hlavu Vondrášek, jenže na brankové čáře míč vykopl Jugas. Následně teplickým příznivcům ztuhl úsměv, rameno si totiž při jednom ze zákroků vyhodil Tomáš Grigar a do branky musel nerozcvičený Martin Slavík. Hned s prvními ošemetnými situacemi si poradil výborně, i když i on si odnesl šrám z jednoho souboje. Domácí v závěru první půle převzali iniciativu a velkou šanci měl v nastavení Matejov, který s tečí minul branku.

Ve druhé půlce pokračovala aktivita domácí, velké šance měli Pazdera a dvakrát Železník. Výborně buď zasáhl Martin Slavík nebo hráči Zlína netrefili branku. To na druhé straně byli svěřenci Davida Vavrušky úspěšnější, Hora poslal levačkou míč do vápna, Fillo si ho zpracoval na prsa a uklidil k levé tyči. Domácí však utkání zdramatizovat, když se čtvrthodiny před koncem trefil Holík. Vrátit dvou brankové vedení teplickým mohl Hora, který se uvolnil na hranici vápna a Dostál jeho střelu těžko krotil.