1.FC Slovácko
16. kolo, Synot liga,
1.FC Slovácko FK Teplice
4:2 (1:1)

Branky: 19. a 62. Diviš, 57. Valenta (pen.), 76. Šumulikoski - 34. a 82. Hora. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Nádvorník. ŽK: Diviš, Šumulikoski, Heča (SLO) - Lüftner, Jablonský, Fillo, Táborský (TEP). ČK: Šumulikoski (SLO) - Fillo (TEP).

Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Civič - Šumulikoski - Hlúpik (84. Chvátal), Daníček, Valenta (90. Sadílek), Havlík - Diviš (89. Kone). Trenér: Habanec.

Slavík - Vondrášek, Lüftner, D. Jablonský, Dressler - Breite (77. Táborský), Kodeš (46. Kapolongo), Ljevakovič, Vachoušek (84. Česlák), Fillo - Hora. Trenér: Vavruška.

K poslednímu podzimnímu zápasu nastoupili tepličtí hráči na hřišti Slovácka, kde trenéru Vavruškovi chyběl vykartovaný Jan Krob. Naopak poprvé v základní sestavě se představil v SYNOT lize Petr Kodeš.

Oba týmy potřebovaly před zimní pauzou nutně bodovat, pokud chtěly mít větší klid před zimní přestávkou. Tíha okamžiku jakoby teplické svazovala. Nedařilo se jim podržet míč a v 19. minutě zásluhou Diviše také prohrávali. Následně zachránila Slavíka také tyč za jeho zády. Jenže Slovácko své šance neproměnilo a ve 34. minutě Hora hlavou po rohovém kopu vyrovnal. Vyrovnaný stav vydržel až do poločasu.

Po změně stran nastoupil do teplického útoku Ulrich Kapolongo, ani to však teplickým nepomohlo. Domácí byli aktivnější a v 57. minutě zahrávali pokutový kop, ten sice Valenta proměnil, jenže za předčasné vběhnutí do Šumulikoskiho rozhodčí branku neuznal. Penaltu však nechal opakovat a Valenta i podruhé proměnil. O tři minuty později bylo ještě hůře, z ostrého úhlu se prosadil Diviš a Teplice prohrávaly 1:3. Posledních hřebíček do teplických nadějí pak zatloukl v 76. minutě střelou přes obránce Šumulikoski. Alespoň snížit dokázal hlavou deset minut před koncem Hora, jenže i tak se tepličtí rozloučili s podzimem další vysokou prohrou.