Liberec - Teplice 0:1 (0:0)

Liberec - Teplice 0:1 (0:0)

FC Slovan Liberec
27. kolo, FORTUNA:LIGA,
FC Slovan Liberec FK Teplice
0:1 (0:0)
Logo

Statistiky

Branky: 67. Sejk.
ŽK: 8. Tiéhi - 9. Mareček, 15. Hyčka, 39. Vondrášek, 70. Sejk.
Rozhodčí: Proske - Kubr, Dresler (Hanousek).
VAR, AVAR: Štěrba, Kotík.
Diváci:

Team logo

FC Slovan Liberec

Knobloch – Koscelník, Gebre Selassie, Mikula, Mészáros – Havelka (71. Faško), Tiéhi – Ghali (62. Yusuf), Frýdek (71. Alijagić), Tupta (81. Višinský) – Rondić (81. Rabušic).
Team logo

FK Teplice

Grigar - Kučera, Tijani, Vondrášek (58. Knapík) - Hyčka, Jukl (84. Vobecký), Mareček, Boljević (71. Prošek) - Žitný (71. Kodad)- Žák, Sejk (84. Ledecký).

Komentář k zápasu

Po reprezentační pauze se teplický tým vypravil na hřiště Slovanu Liberec. Trenéru Jarošíkovi pro různé zdravotní problémy chyběli Mazuch, Shejbal, Fortelný nebo Trubač. Poprvé po dlouhém zranění se tak v základní sestavě objevil Patrik Žitný, poprvé na lavičce náhradníků pak kapitán B mužstva Marek Vobecký.

Na větší příležitosti se U Nisy čekalo dlouho, ale když už ta první přišla, tak byla hned obrovská. Brankář Knobloch chtěl udělat kličku Sejkovi, ten jeho pokus vystihl a sebral mu míč. Snažil se ho poslat do odkryté branky, jenže tam se dokázal rychle dostat zkušený Gebre Selassie, který vykopl balón z brankové čáry. Domácí sice měli chvílemi optickou převahu, ale první šanci si vypracovali až ve 37. minutě, kdy to zkoušel tvrdou ranou Rondić, ovšem Tomáš Grigar byl na místě a vytáhl střelu na roh.

Po změně stran měl v 54. minutě domácí Slovan obrovskou příležitost, Ghali poslal Tuptu do samostatného úniku na Grigara, který bleskurychle vyběhl a šanci zneškodnil. První gól však přišel na straně Teplic, po rohovém kopu se míč po sérii odrazů dostal až k Václavu Sejkovi, který ho dotlačil do sítě. Domácí mohli srovnat, když se do dalšího úniku dostal Faško, ale ten naštěstí zamířil mimo. Pět minut před koncem si ligovou premiéru připsal odchovanec Teplic a dlouholetá opora B mužstva Marek Vobecký, který nahradil na trávníku Roberta Jukla. Žlutomodří už pak v závěru udrželi veledůležité tři body ze hřiště Liberce!

Fotogalerie

Stínadla TV