Liberec - Teplice 3:3 (3:2)

Liberec - Teplice 3:3 (3:2)

FC Slovan Liberec
9. kolo, FORTUNA:LIGA,
FC Slovan Liberec FK Teplice
3:3
Logo

Statistiky

Branky: 19. Chaloupek (vla.), 27. Doumbia, 39. Varfolomejev – 9. Knapík, 11. Havelka, 51. Fila (pen.). ŽK: 12. Mareček, 45. Hronek, 67. Jukl, 89. Yasser. ČK: 73. Hronek. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Dresler (Zaoral). VAR, AVAR: Kocourek, Hrabovský. Diváci: 2327.

Team logo

FC Slovan Liberec

Vliegen – Fukala, Chaluš, Pourzitidis (83. Hudák) – Mikula (83. Preisler), Varfolomejev (66. Okoh), Žambůrek, Doumbia, Ghali – Rabušic (58. Kulenović), Tupta (58. Višinský).
Team logo

FK Teplice

Grigar - Mareček, Chaloupek, Mićević - Knapík - Hronek, Havelka (72. Yasser), Jukl, Radosta - Fila (82. Dramé), Vachoušek (56. Gning).

Komentář k zápasu

Teplický tým vyrazil do Liberce už i s uzdraveným Abdallahem Gningem, který po svalovém zranění usedl alespoň na lavičku náhradníků. V základní sestavě nahradil Yassera Vachoušek a Krsmanoviće Jukl.

Žlutomodří byli od úvodu utkání aktivní a už v 9. minutě přišla odměna, když z dálky napřáhl Knapík a jeho míč skončil až v síti. Vzápětí to bylo pro početnou skupinu teplických fanoušků ještě veselejší, když to z dálky zkusil také Havelka a i on dostal míč mezi tři tyče. Jenže to bohužel bylo na delší dobu všechno.

Domácí dokázali snížit v 19. minutě, když přízemní centr srazil za záda Grigara Chaloupek. Vyrovnat pak dokázal v 27. minutě Doumbia, ke kterému se vykulil míč za vápnem a on ho bez přípravy napálil do branky. Aby toho nebylo málo, tak domácí Slovan dokázal do poločasu skóre otočit, když se ve 40. minutě prosadil Varfolomejev.

Po změně stran se však teplické mužstvo nevzdalo a brzy přišlo vyrovnání, Filu fauloval ve vápně Vliegen a sám faulovaný si vzal míč na následný pokutový kop, který s přehledem proměnil. Diváci tak sledovali U Nisy gólovou přestřelku se stále nejistým koncem. Naklonit ho na stranu žlutomodrých mohl v 65. minutě Lukšá Mareček, který napřáhl z pořádné dálky a míč jen těsně proletěl kolem branky.

Velká komplikace přišla v 73. minutě, když Hronek pokazil přihrávku a ve snaze hasit vznikající brejk fauloval, následovala žlutá karta, bohužel již jeho druhá a tím pádem také červená karta.

Stínadla TV