Teplice - Zlín 2:1 (1:0)

20. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice FC Zlín

Statistiky

Branky: 36. a 62. Fila - 59. Slončík. ŽK: 87. Labík - 68. Gonzalez. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Lakomý (Zaoral). VAR, AVAR: Berka, Ratajová. Diváci: 3086.

Team logo

FK Teplice

Grigar – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek (78. Urbanec), Mareček, Beránek, Labík – Trubač (90. Hronek) – Fila (78. Yasser), Gning (86. Čerepkai).
Team logo

FC Zlín

Dostál – Cedidla, Kolář, Didiba, Bartošák – Bužek, Nombil (55. Slončík) – Vukadinović (82. Pidor), Janetzký (68. Ikugar), Fantiš (55. Gonzalez) – Schánělec (82. Reiter).

Komentář k zápasu

Teplický tým v úvodním jarním kole přivítal na domácí půdě Zlín. Trenér Zdenko Frťala poslal do utkání téměř totožnou sestavu jako v generálce s Duklou, jedinou změnou bylo nahrazení Petra Hronka Michalem Bílkem.

Žlutomodří vstoupili do zápasu velmi dobře a kontrolovali průběh utkání. Svého soupeře k ničemu nepouštěli, ovšem z náznaků šancí dlouho také nic nevytěžili. Zadařilo se až ve 36. minutě, když poslal pěkný centr do vápna z pravé strany Michal Bílek a ve vápně se do něj položil Daniel Fila, který otevřel skóre.

Ihned po uměně stran měli domácí další obrovskou příležitost, když Trubač prodloužil nákop hlavou na Gninga. Ten ještě přistrčil zpět Trubačovi, který z blízka ovšem trefil jen hostujícího brankáře. Následnou dorážku Labík poslal již mimo. Pak se ovšem osmělil také Zlín, když nejprve prověřil Grigara nebezpečnou pumelicí z přímého kopu Slončík, následně ten stejný hráč napřáhl z dálky, zamířil přesně k tyči a bylo srovnáno. Zlín se však z vyrovnaného stavu mohl radovat jen tři minuty, Gning předvedl skvělou akci na pravé straně, naservíroval míč Danielu Filovi a ten už měl jednoduchou úlohu, aby docílil své druhé branky v utkání.

Navýšit vedení mohl navíc osm minut před koncem po rohovém kopu Mićević, jenže hlavičku poslal těsně vedle. Další velkou šanci pak měl v 89. minutě Yasser, jenže ani on nedokázal Dostála překonat. I přesto však teplický tým dotáhl zápas k výhře a připsal si velmi důležité tři body na úvod jara.