Teplice - Karviná 2:2 (0:1)

22. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice MFK Karviná
2:2

Branky: 53. Fila z pen., 64. Yasser - 14. Krčík, 79. Akinyemi.. ŽK: 37. Fila, 82. Knapík - 5. Akinyemi, 69. Čavoš, 73. Boháč, 90. Svozil. Rozhodčí: Batík - Paták, Pospíšil (Vokoun). VAR, AVAR: Zelinka, Kubr. Diváci: 3475.

Ludha – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek (46. Urbanec), Mareček (59. Chaloupek), Jukl (59. Beránek), Trubač, Labík (83. Švanda) – Gning (17. Jásir), Fila.

MFK Karviná

Holec – Traore, Svozil, Krčík, Fleišman – Akinyemi, Boháč (79. Ayaosi) – Čavoš, Budínský (18. Žák, 62. Iván), Memić (62. Regáli)) – Vinicius (46. Ezeh).

Teplický tým do zápasu s Karvinou vyběhl v téměř totožné sestavě jako ve středeční dohrávce s Olomoucí, pouze Marka Beránka nahradil uzdravený Robert Jukl.

Skóre utkání mohl otevřít v 11. minutě po centru z pravé strany Gning, jenže jeho hlavičku reflexivně vytáhl Holec a teplický útočník se navíc při šanci zranil. Aby toho nebylo málo tak o tři minuty později na druhé straně z dálky zamířil přesně Krčík. Zraněný Gning navíc musel brzy střídat, na hřišti ho nahradil Yasser. Teplický tým pak měl sice na hřišti převahu, jenže do šancí se ne a ne probojovat.

Po změně stran už na hřiště nevyběhl Michal Bílek, nahradil ho Jakub Urbanec. A právě po centru Urbance se nakonec urodila vyrovnávací branka, jeho přihrávku totiž zasáhl jeden z hráčů hostí rudkou a po dlouhém zkoumání celé situace VARem se kopala penalta. Tu proměnil Daniel Fila a srovnal. Netrvalo dlouho a Stínadla mohla propuknout v radost i podruhé, stejně jako v zápase s Olomoucí se prosadil Mohamed Yasser a poslal teplické barvy do vedení. Jenže hosté dokázali deset minut před koncem srovnat zásluho Akinyemiho a stav tak byl 2:2. Zápas tak nakonec skončil 2:2 a teplický tým si tak připsal osmý bod v jarní části.