FC Baník Ostrava
26. kolo, FORTUNA:LIGA,
FC Baník Ostrava FK Teplice
4:1

Branky: 6. Tanko, 22. Rusnák, 51. Ewerton - 76. Audinis. ŽK: 51. Frťala, . Rozhodčí: Trska - Nádvorník, Mokrusch (Vokoun). VAR, AVAR: Berka, Slavíček. Diváci: 9440.

Letáček – Frydrych, Blažek, Lischka – Rusnák, Buchta (79. Kpozo), Boula, Šín (89. Grygar), Ewerton – Klíma (79. Adediran) – Tanko (70. Kubala).

Ludha – Kričfaluši (73. Audinis), Chaloupek, Mićević – Urbanec (49. Bílek), Jukl (46. Čerepkai), Křišťan, Švanda – Trubač (73. Bednár) - Fila, Yasser (73. Vachoušek).

Hodně těžké skládání sestavy čekalo pro zápas v Ostravě trenéra Zdenko Frťalu, kvůli různým zdravotním lapáliím chyběli Labík, Knapík, Tsykalo, Hronek, Beránek, Hora, Gning a Havelka, kvůli kartám pro změnu Mareček a Radosta. Na lavičku náhradníků tak usedli z B mužstva Matyáš Vachoušek, Nojus Audinis, Pavel Hrdlička a také Samuel Bednár.

Hned v úvodu zápasu se dostal Baník do vedení, Tanko využil své rychlosti a levačkou prostřelil Ludhu. Pak se obraz hry na hřišti vyrovnal, jenže Baník opět dokázal skórovat, když individuální akci na pravé straně předvedl Rusnák a opět dobře zamířil. Pak už ovšem přišly také šance Teplic, obrovskou příležitost měl Fila, který tvrdou ranou mířil těsně vedle. O pár minut později to zkoušel Urbanec, ale tentokrát výborně zasáhl Letáček. Gólovku měl také Yasser, jenže ten pro změnu trefil jen blokujícího obránce. Do čtveřice to zkusil krátce před poločasem Křišťan, ovšem toho opět vychytal Letáček.

Do druhého poločasu už nezasáhl Robert Jukl, kterého nahradil Roman Čerepkai. Opět dokázal rychle skórovat Baník, když si Ewerton navedl míč na střed a střelou do šibenice zvýšil už na 3:0, což byl hodně krutý stav vzhledem k tomu, že v tu chvíli byl stav střel na branku vyrovnaný a na střely mimo žlutomodří dokonce vedli. Jenže teplický tým jakoby dnes v Ostravě neměl skórovat, potvrdil to i v 53. minutě Daniel Fila, když mu míč před prázdnou branku naservíroval Yasser, jenže Fila i tak dokázal přestřelit. Lépe si počínal po hodině hry, ale jeho tvrdý projektil tentokrát vyrazil Letáček na roh.

Skórovat dokázal v teplickém dresu až čtvrthodiny před koncem ten skoro nejméně pravděpodobný střelec, po prvních třech ligových minutách dokázal hlavou rozvlnit síť po výborném rohovém kopu Michala Bílka Nojus Audinis. Hned vzápětí to zkoušel také Čerepkai, ale jeho střela byla zblokována. V závěru však dokázal skórovat ještě také Baník, těsně před koncem se prosadil Adediran, když dorazil míč do sítě po dvou reflexivních zákrocích Ludhy. Utkání tak nakonec skončilo 4:1 pro domácí Baník.