Lichtenberg K. (20) - Novák R. (5), Cibulka R. (6), Novotný J. (7), Vobecký M. (8), Štefko J. ml. (9), Glaser P. (10), Petržílka A. (16), Rjaska M. (17), Pátek V. © (21), Radba A. (22).

PŘIPRAVENI:
Gluski M.J. (3), Matysiak B. (23), Patka M. (1) B.

TRENÉŘI:
Sazima M., Kocík M.

Derby mezi B-týmem Sklářů a favorizovaným mosteckým Baníkem nakonec skončilo vítězstvím domácích Teplic 1:0, když jedinou a zároveň vítěznou branku vstřelil po standardní situaci kapitána Michala Bílka ve 32.minutě prvního poločasu Yehor Tsykalo, který poslal hlavou vyraženou střelu Pavla Hrdličky do mostecké sítě.

"Utkání mělo od samotného začátku výbornou úroveň a to díky oběma dnešním soupeřům. Menší rozměry teplického "Mexika" utkání rozhodně neuškodily, jen možná více vyhovovaly bojovné a obětavé hře domácích. První šanci utkání si vypracovali hosté z Mostu, ale domácí hru postupně vyrovnávali a byli pro branku mosteckého Lichtenberga také nebezpeční. Ve 32.minutě šli do vedení Skláři. Po centru Michala Bílka nejprve střílel Jakub Hora, následně i Pavel Hrdlička a až na třetí pokus uspěl v pádu hlavou Yehor Tsykalo a rozvlnil tak síť za zády Lichtenberga – 1:0.

V 51.minutě byl na rohu vlastního vápna zezadu evidentně faulován teplický kapitán Bílek, ale rozhodčí Melničuk nechal nepochopitelně ve hře pokračovat a následný souboj tělo na tělo Lukáše s Novotným k překvapení všech přítomných posoudil jako pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Marek Vobecký, ale proti skvěle chytajícímu Němečkovi neuspěl. Postupem času bylo utkání bojem o každý centimetr hřiště a domácí díky heroickému a bojovnému výkonu nakonec i přes závěrečný tlak Mostu včetně 7 minut trvajícímu nastavení dokázali své těsné vedení uhájit a za svůj dnešní výkon si tři body rozhodně zasloužili.

Celé utkání dnes bylo hodně emotivní a dojem z povedeného derby trochu zkazila potyčka mezi hráči obou týmů těsně po konci utkání, po které dostal červenou kartu domácí Patrik Kolář a ve strkanici "velmi aktivní" náhradní mostecký brankář Michal Patka vyběhnuvší z lavičky hostí vyvázl jen díky benevolenci sudího Melničuka bez jakéholiv trestu."

Ohlasy trenérů

LADISLAV JAMRICH - trenér domácího týmu FK Teplice B:

"Hráli jsme dnes o hodně, bylo to bojovné a emotivní utkání. Věřím, že nás výhra nakopne pro zbytek podzimní části. Musím kluky pochválit, jak se s psychicky a fyzicky náročným zápasem vypořádali."

Teplice byly v prvním poločase lepší, ve 32. minutě překonal po standardní situaci Lichtenberga z dorážky Tsykalo. Po obrátce měl navrch Baník, který v 51. minutě neproměnil penaltu.

MILOŠ SAZIMA - trenér hostujícího týmu FK Baník Most-Souš:

"Vobecký penaltu kopal jinak, než ji kope obvykle. Brankář Teplic dobře odhadl, kam to půjde. Když nedáme pokutový kop, nemůžeme pomýšlet na výhru. Z tohoto pohledu je výhra Teplic zasloužená," štvala zahozená šance kouče Mostu Miloše Sazimu.