Report ze zápasu FC Praha vs. FK Teplice

FC Praha
1. kolo, II. Liga žen,
FC Praha FK Teplice
4:1

Branky: 5. Hrtánková, 26. Fedorková, 69. Mehič, 75. Vargová - 78. Neumanová. ŽK: 31. Zemjánková - 72. Kratochvílová, 88. Hoffmannová. Rozhodčí: Mifková Hedvika – Petrželková Kateřina, Bartyzalová Eva. Diváků: 45

FC Praha

Vršatová - Tulachová, Beránková, Jarchovská, Dvorská - Fedorková, Kozlíková, Zemjánková, Harbichová - Hrtánková, Vargová

Pilná - Kolářová (64. Bolfíková), Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Neumanová, Saláková, Kratochvílová (82. Senická) - Němcová, Perková (64.Šulcová), Drbalová

První kolo teplickému A týmu žen v 2. celostátní lize žen nevyšlo a soupeřkám z FC Praha podlehl 4:1. Hned na začátku utkání vyvinul domácí celek tlak, který již v 5. minutě gólově zužitkovala Hrtánková. Následovala vyrovnaná pasáž zápasu a přišly také první šance Teplic. Po standardní situaci z rohu vápna se ale skóre bohužel pro Teplice nezměnilo. Nevyužitý zůstal také velmi dobře zahraný rohový kop na zadní tyč, kde ale chyběl potřebný důraz hráček Teplic. Ani jedna z vytvořených šancí hostujícího týmu bohužel neměla gólové parametry a naopak začaly otěže opět přebírat hráčky z FC Praha. Po přímém volném kopu ze slibné pozice se ještě pražský celek neradoval, ale ve 26. minutě přidala druhý gól zápasu Fedorková. Do konce 1. půle se již nic zásadního nestalo, ačkoliv přišly šance na obou stranách a do kabin se tak odcházelo s výsledkem 2:0 pro domácí.

Druhá půle nabídla již méně vyrovnanou partii. Teplické ženy si ani po přestávce nedokázaly vybojovat více příležitostí, ze kterých by ohrozily bránu soupeřek. Ojedinělou šancí na skórování byl volný přímý kop zpoza vápna, který ale gólem neskončil. Naopak FC Praha svou dominanci v druhém poločase potvrdila dvěma slepenými góly v 69. a 75. minutě. Na tabuli již svítilo skóre 4:0, které záhy upravila Neumanová, která se v 78. minutě nechytatelně trefila do šibenice a upravila výsledek zápasu na konečných 4:1.