Report ze zápasu FK Teplice vs. Prague Raptors Football Club

2. kolo, II. Liga žen,
FK Teplice Prague Raptors Football Club

Statistiky

Branky: 82. Perková - 18. Stupavská. ŽK: 29. Kratochvílová, 49. Rezková. Rozhodčí: Holakovská Tereza – Plátková Andrea, Brzková Adéla. Diváků: 60.

Team logo

FK Teplice

Pilná - Kolářová, Hoffmanová, Rezková, Kožarská - Neumanová, Saláková (46. Senická), Němcová - Kratochvílová, Perková, Drbalová
Team logo

Prague Raptors Football Club

Frolíková - Simoes Cordeiro, Osterthun, Vytlačilová, Dědinová - Demirel Holli Elif, Umehara, Robinson, Lahteela Susanna, Shtefura - Stupavská

Komentář k zápasu

Vstup do utkání s nováčkem soutěže nevyšel domácím podle představ. Teplickým hráčkám nevycházel přechod do ofenzivy a ke gólovým šancím se propracovávaly velmi těžko. Na druhé straně se naopak k prvním větším příležitostem dostaly soupeřky. Nejprve orazítkovaly břevno, poté střelu z vápna zblokovala skvělým zákrokem vracející se Rezková. V 17. minutě již hráčky z týmu Prague Raptors přeci jen slavily. Po volném přímém kopu ze zhruba 30 metrů zapadl míč do horní části branky i přes veškerou snahu domácí gólmanky míč ještě vytěsnit. Po inkasovaném gólu se domácí hráčky rychle oklepaly a směrem do útoky se draly mnohem více, z čehož pramenily slibné gólové šance. Ani jedna z nich však v síti neskončila a do kabin se odcházelo s jednogólovým náskokem pro hostující družstvo.
V druhé polovině byl na míči mnohem více domácí tým. Hrálo se ale hlavně ve středu hřiště, odkud se míč jen zřídka dostával do finální útočné fáze. Celkově se 2. poločas nesl ve znamení velkého množství faulů z obou stran a hra se tak velmi kouskovala. Oba celky si vytvářely jen málo příležitostí ke vstřelení gólu. Jako první se k další velké šanci dostala hostující hráčka, ke které propadl míč a trefila břevno, následnou gólovou dorážku hostí vytáhla z brány teplická stoperka Hoffmannová. Pár vteřin po neproměněné šanci pražského týmu měla na kopačkách vyrovnávací gól Drbalová, ale ke skórování jí chybělo pár centimetrů. Následovalo několik dalších šancí Teplic, ani jedna z nich však neměla gólové parametry. Ofenzivní snahu domácích nakonec proměnila v gólovou radost Perková, která zavěsila hlavou po standardní situaci. I přes závěrečný tlak žlutomodrého celku se vítěznou branku vstřelit nepodařilo, zápas tak skončil remízou 1:1.