Report ze zápasu SK Sigma Olomouc vs. FK Teplice

SK Sigma Olomouc
3. kolo, II. Liga žen,
SK Sigma Olomouc FK Teplice
4:1

Branky: 49. Berggren Elin Mathilda Christina, 55. Kvapilová, 88. Baštincová, 90. Veselá - 11. Drbalová. ŽK: 56. Němcová, 76. Neumanová. Rozhodčí: Čampišová Natálie – Šabacká Lucie, Votavová Tereza. Delegát: Hulcký Zdeněk. Diváků: 88.

Schovajsová - Štěpánová, Barošová (86. Ilčíková), Pláničková, Rédová (46. Kvapilová) - Hegrová Kristýna, Hegrová Karolína (46. Veselá), Ševčíková (63. Sasáková), Baštincová - Novotná, Berggren Elin Mathilda Christina

Pilná - Kolářová, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Neumanová, Němcová, Perková (46. Čápová) - Kratochvílová (30. Kadlečková), Henychová, Drbalová

Teplické áčko žen zajíždělo ve 3. kole na půdu Sigmy Olomouc, která se v minulém ročníku 2. celostátní ligy žen těsně vyhnula sestupu do nižší soutěže. První poločas začal lépe pro domácí hráčky, které ihned ohrozily bránu žlutomodrého týmu. Jako první se ale z branky radovaly Teplice. Po skvělé průnikovce Neumanové se do samostatného úniku dostala Drbalová, která situaci zkušeně vyřešila. Soupeřky se snažily překonávat teplickou obranu hlavně dlouhými pasy za obranu a využívat autová vhazování do vápna. Dobrou součinností obranné čtyřky a pohotovostí hostující gólmanky se ale všechny šance týmu z Olomouce dařilo zneškodnit. Z hlediska ofenzivy si již teplické ženy nevytvořily gólovou příležitost a stav po 1. poločase byl 0:1 pro hostující tým.

Druhé dějství začalo opět větší aktivitou olomouckých žen. První rohový kop ještě dokázala gólmanka Pilná vytěsnit na další roh, se kterým si už ale teplický tým neporadil a v 50. minutě bylo vyrovnáno na 1:1. Vzápětí mohly vedení strhnout opět na svou stranu Teplice, vyloženou gólovou šanci ale neproměnily. O čtyři minuty později přišel trest v podobě druhé branky Olomouce, když se dostala k míči hostující hráčka a gólovou střelou zpoza vápna otočila skóre zápasu. Ve druhém poločase měl herní převahu olomoucký celek a vytvářel si slibné gólové příležitosti, naopak hostujícím hráčkám se bránu dařilo ohrozit jen velmi zřídka. I přesto se v 87. minutě mohly teplické ženy radovat, slibnou šanci ale neproměnily. O minutu později se naopak trefily soupeřky, které ještě v nastaveném čase přidaly čtvrtý gól zápasu a upravily tak konečný výsledek na 4:1