Report ze zápasu FK Teplice vs. SK Líšeň

5. kolo, II. Liga žen,
FK Teplice SK Líšeň
0:5

Branky: 2. ​Rezková (vl.) 47. Komárková 50. Murnyk, 70.Murnyk, 87.Chodilová. Rozhodčí: Hrušková Katka – Bartyzalová Eva, Lábusová Anežka. Diváků: 68.

Pilná - Kolářová, Hoffmannová, Rezková, Senická - Neumanová, Němcová, Drbalová - Kožarská, Šulcová, Kratochvílová

SK Líšeň

Suškevičová - Fryčová, Špičková , Šanderová, Soukupová - Hrabaňová, Murnyk, Jůzlová - Chodilová, Petrašová, Komárková

Po dvou po sobě jdoucích výjezdech na hřiště soupeřů čekal teplické ženy domácí zápas se soupeřkami z Líšně, kterým před utkáním patřilo 4. místo v tabulce 2. ligy žen. Domácí hráčky chtěly nechat zapomenout na úvodní kola, která jim výsledkově nevyšla a do utkání s jihomoravským celkem vstupovaly s jediným cílem – zvítězit. Přestože se hned v úvodu utkání prosadila teplická hráčka, radovaly se fotbalistky Líšně. Po nedorozumění v obranné řadě poslala míč za záda domácí gólmanky stoperka Rezková – 0:1.
Hned o minutu později se po dobré kombinaci ve středu hřiště a následném zakončení blýskla skvělým zákrokem Pilná. Ránu směřující těsně pod břevno vytěsnila konečky prstů na roh, který soupeřky nedokázaly zužitkovat.
Po úvodu, který patřil hostujícím, se k ohrožení branky dostaly i Teplice. V 7. minutě si na skvěle zahraný roh Kožarské naskočila domácí Hoffmannová, které ke skórování chybělo pár centimetrů a potřebné štěstí, které v tu chvíli stálo na straně soupeřovy gólmanky.
Zbytek prvního poločasu přinesl hru nahoru – dolů a spoustu osobních soubojů ve středu hřiště. Obě obranné řady odvedly skvělou práci a další gól v prvních pětačtyřiceti minutách nepadl. Do šaten se tedy odcházelo za nepříznivého stavu pro domácí.
Teplice chtěly navázat na relativně povedený první poločas a začátek toho druhého byl v jejich režii. Nabídku ke vstřelení gólu v podobě přímého kopu z větší vzdálenosti ale nevyužily.
47. minuta přinesla radost opět Líšni. Dlouhý výkop hostující gólmanky prodloužila jedna ze středopolařek na svou útočnici. Ta se nesobecky rozhodla přihrát Komárkové, která nadvakrát překonala domácí gólmanku – 0:2.
Stav utkání se měnil hned o tři minuty později. Zmatku v domácím vápně a propadnutého míče využila Murnyk a při zakončení do prázdné brány se nemýlila – 0:3.
Domácí fotbalistky se snažily o vstřelení kontaktní branky, ale jejich pokusy končily mimo bránu anebo v rukavicích gólmanky Líšně. Na druhé straně se míč dostal do sítě ještě dvakrát. V 70. minutě využila svých rychlých nohou Murnyk, která se dostala za záda teplické obrany a následně si poradila i s vybíhající gólmankou – 0:4.
Tečku za gólovými hody v podání Líšně udělala Chodilová, která se prosadila z přímého kopu téměř u půlící čáry. Na její vysoký míč byla Pilná krátká. Na první výhru si tak Teplice ještě musí počkat. Možnost budou mít příští neděli na půdě Hradce Králové.