Report ze zápasu FC Hradec Králové vs. FK Teplice

FC Hradec Králové
6. kolo, II. Liga žen,
FC Hradec Králové FK Teplice
3:1

Branky: 38. Novotná, 40. Svobodová, 75. Chocholoušová - 82. Šulcová. Rozhodčí: Fraňková Kateřina – Koryčanská Ilona, Šabacká Lucie. Diváků: 40.

Mikanová - Kotoučková, Portychová, Schánělová, Sedláčková - Zemanová, Novotná, Svobodová - Hrušková- Chocholoušová- Dostálová

Sklenářová - Kožarská, Hoffmannová, Rezková, Senická - Neumanová, Saláková, Drbalová - Šulcová, Kratochvílová, Němcová

Na půdě Hradce Králové chtělo teplické áčko konečně získat body, které se mu na podzim zatím nedaří sbírat. Samotnému zápasu ještě předcházela minuta ticha za zesnulého Miroslava Šturmu, který se zasloužil o vznik ženského fotbalu v Teplicích. Od úvodních minut byl aktivnější domácí tým, který měl herní převahu, ale dobře organizovanou obranu hostujícího týmu se mu překonat nedařilo. Skvělou práci odváděla také gólmanka Sklenářová, která ve svém prvním startu za A tým žen předváděla jistý výkon. Dlouhé míče za obranu dokázala likvidovat a i proto se domácí k žádné velké příležitosti dlouho nedostali. Za záda hostující gólmanky se míč dostal až ve 30. minutě, kdy hradecké fotbalistky dvakrát orazítkovaly tyč a na gól se tak stále čekalo. 5 minut před koncem se do ofenzivního tažení pustily také teplické ženy. Konkrétně se na levé straně uvolnila Kratochvílová, která přesným centrem do vápna našla spoluhráčku, ta ale v těžké pozici gólově zakončit nedokázala. Když už se schylovalo ke konci prvního poločasu a vypadalo to, že oba týmy odejdou ze hřiště s čistým kontem, domácí tým dvěma přesnými trefami obrátil skóre ve svůj prospěch. Nejprve se za vápnem uvolnila domácí kapitánka Novotná, která zavěsila na zadní tyč a o minutu později dostala trestuhodně příliš prostoru ve vápně Svobodová, která nechytatelně zakončila do šibenice. Poločasový výsledek byl tedy 2:0 pro domácí.

Ve druhém poločase tlak hradeckých fotbalistek lehce opadl a Teplice se tak mohly pokusit využít šance na vstřelení gólu. Oproti první půli byly agresivnější, více napadaly a z toho pramenily chyby domácích. V 64. minutě přesto nebezpečněji zahrozil opět domácí tým, který hostující gólmanka podržela. V 70. minutě pak Teplice zahrozily, když Kožarská vybídla krásným pasem za obranu ke skórování Šulcovou, která ale bohužel velkou šanci neproměnila. O pár minut později slavily opět domácí fotbalistky, které využily zmatku ve vápně po neodpískaném faulu a zvýšily skóre na 3:0. Teplicím se po zásluze podařilo před koncem zápasu ještě snížit díky skvělé práci útočnice Šulcové. Na body to ale bohužel nestačilo a po výsledku 3:1 pro FC Hradec Králové zůstávají Teplice stále s jedním bodem.