Report ze zápasu FK Teplice vs. FK Dukla Praha

7. kolo, II. Liga žen,
FK Teplice FK Dukla Praha
2:2

Branky: ​11. Klomínková (vl.), 34. Pfeiferová​ - 27. Rezková Denisa (vl.), 64. Perková. Rozhodčí: Kovářová Veronika – Machová Eliška, Hasíková Marika. Diváků: 40.

Pilná - Senická, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Neumanová, Němcová, Drbalová - Šulcová, Perková, Kratochvílová

FK Dukla Praha

Kubíková - Votrubová, Ostrá, Stadlerová, Pfeiferová - Filipová, Posledníková, Klomínková - Prošková, Holečková, Lišková

Na domácí půdě vyzvaly teplické ženy Duklu Praha, která ještě minulý rok nastupovala v 1. lize žen. Zápas začal ve vysokém tempu a hned po pár minutách hry se naskytla gólová šance hostující Dukle, ale naštěstí pro domácí skončila na tyči, což Teplice o pouhou minutu později potrestaly gólem. Individuální akcí se blýskla Šulcová, na pravém křídle se vydala do vápna a poslala centr, který si do vlastní brány srazila Klomínková. Následující minuty patřily teplickému celku, který držel míč na kopačkách a vytvářel si šance. Ve 25. minutě šla sama na bránu Drbalová, hostující gólmanka ji ovšem vychytala. Neproměněné šance mohly Teplice mrzet, protože i přes herní převahu a větší množství šancí přišel vyrovnávací gól, když si domácí hráčka srazila smolně míč do brány. Teplické ženy se i nadále snažily o vsítění gólu, který by opět vrátil vedení na jejich stranu. Střely Kratochvílové ani Drbalové však gólové nebyly. Naopak ve 33. minutě zmrazila domácí hráčky přesnou střelou Pfeifrová a rázem bylo skóre 2:1 pro hostující hráčky. V prvním poločase se již nic nezměnilo a do kabin šly domácí hráčky s jednogólovým mankem.

Druhý poločas nastartovaly teplické ženy hned dvěma akcemi, které zaváněly gólem, avšak ani jedna z nich změnu skóre neznamenala. V 64. minutě se Teplice dočkaly zaslouženého vyrovnávacího gólu, když se ve vápně svým důrazem prosadila Perková. Ani jeden tým si již žádné velké šance nevypracoval až na výjimku v 89. minutě, která mohla znamenat vítězný gól Teplic. Ve vápně se skvěle zorientovala Neumanová, přiklepla míč střídající Henychové, která z jedničky točila míč na zadní tyč, ale hostující gólmanka předvedla bravurní zákrok a svůj tým zachránila od inkasovaného gólu. Zápas tak skončil remízou 2:2.