Report ze zápasu FK Teplice vs. FC Praha

8. kolo, II. Liga žen,
FK Teplice FC Praha
0:2

Branky: 33. Fedorková, 50. Zemjánková. Rozhodčí: Lábusová Anežka – Marušinová Mária, Bartyzalová Eva. Diváků: 50.

Sklenářová - Senická, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Šandová, Němcová, Drbalová - Perková, Henychová, Šulcová

FC Praha

Vršatová - Klozová, Beránkov, Jarchovská, Šebrlová - Dvorská, Zemjánková, Fedorková - Vargová, Hrtánková, Červeňáková

Nedělní souboj o další body v 2. lize žen se odehrával na těžkém terénu v Dubí a po celý zápas bojovaly s nepředvídatelnými odskoky míče a podkluzováním oba týmy. I přes nepříznivé podmínky si začaly pomalu vytvářet náznaky šancí nejprve hosté, ale ani jedna z nich vážné ohrožení branky neznamenala. Pozornost pražské gólmanky vyzkoušely také Teplice, ale nebezpečné šance zatím nepřicházely ani na druhé straně. Výjimkou byla šance Teplic v 10. minutě, když se sama před gólmankou ocitla Perková, hlavou ale mířila mimo branku. Hra byla vyrovnaná a oba celky se střídaly v držení míče. První velká příležitost a zároveň gólová přišla ve 33. minutě pro hostující tým, který dostal možnost volného přímého kopu za hranicí vápna. Přímá střela na bránu ještě v síti neskončila díky dobrému obrannému zákroku domácí stoperky, následná dorážka Fedorkové už ovšem gólová byla i kvůli nešťastnému podklouznutí teplické středopolařky, která chtěla střelu blokovat. Ve zbytku hrací doby 1. půle ještě přišly šance ke skórování na obou stranách, ani jeden tým ale přesně nemířil, a proto se odcházelo do šaten s poločasovým výsledkem 0:1 pro hostující tým FC Praha.

Ve druhém poločase jsme na změnu skóre dlouho nečekali. Již pět minut po začátku hry dostala trestuhodně příliš prostoru ve vápně hostující kapitánka Zemjánková, která nezaváhala a přesnou střelou uklidila míč do branky. Po obdrženém gólu se za skórováním hnaly také Teplice, z několika šancí se bohužel do sítě trefit nedokázaly a stav 0:2 stále hrál ve prospěch hostujících hráček. Posledních 20 minut se navíc neslo ve znamení několika faulů z obou stran. Ani na jedné straně nepřicházel trest v podobě žlutých karet, a tak se četnost a tvrdost zákroků stupňovala, na čemž bohužel utrpěla samotná hra. Teplické ženy nedokázaly najít recept na vstřelení gólu, naopak samy dva góly inkasovaly, což mělo za následek již šestou prohru v této sezoně. V tabulce se tak nachází stále na 8. místě s pouhými dvěma body. Teplice pojedou příští víkend na půdu Prague Raptors, kde se pokusí vybojovat první výhru v sezoně.