Report ze zápasu Prague Raptors Football Club vs. FK Teplice

Prague Raptors Football Club
9. kolo, II. Liga žen,
Prague Raptors Football Club FK Teplice
3:1

Branky: 35. Houbová, 64. Navrátilová, 82. Houbová - 69. Drbalová. Rozhodčí: Petrželková Kateřina – Brzková Valentýna, Brzková Adéla. Delegát: Koubová Pavla. Diváků: 82.

Frolíková - Simoes Cordeiro, Osterthun, Vytlačilová, Dědinová - Demirel Holli Elif, Umehara, Robinson, Lahteela Susanna, Shtefura - Stupavská

Pilná - Kolářová, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Senická, Neumanová, Němcová - Kratochvílová, Bolfíková, Perková

Sobotní program 2. ligy žen nabídl mimo jiné utkání mezi týmy Prague Raptors FC a FK Teplice. Zápas začaly obě strany poněkud nervózně, bylo vidět mnoho nepřesných přihrávek a oběma celkům chvíli trvalo, než se do zápasu dostaly. Více ze hry měly v prvních minutách pražské fotbalistky, z čehož pramenily i první šance. Ve 21. minutě se po rohovém kopu dostala k hlavičce domácí hráčka, která mířila jen těsně vedle branky. O 8 minut později si teplická obrana nepohlídala všechny hráčky ve vápně a dovolila tak střelu mezi tři tyče, kterou hostující gólmanka se štěstím vyrazila. Ve 33. minutě se poprvé do vážnější příležitosti dostaly i teplické ženy. Přímý kop, který zahrávala střední záložnice Němcová, gólem neskončil a bohužel ani k následné dorážce se nikdo z teplických hráček nedostal. O 2 minuty později dostaly volný přímý kop k dispozici také domácí hráčky, které si s ním poradily o poznání lépe. Centrovaný míč za vlastní obranu nešťastně poslala teplická hráčka, čehož využila Houbová, která poslala míč za záda hostující gólmanky. Zbytek prvního poločasu již nic zajímavého nenabídl a do kabin mohly spokojenější odcházet domácí fotbalistky.

Druhý poločas začal opět v pozvolném tempu. Nejprve se za hranicí vápna zkoušela prosadit domácí útočnice, střela ale mířila přímo na teplickou gólmanku. Na druhé straně dostala příležitost k vyrovnání stoperka Rezková, která ale ze slibné pozice poslala míč nad branku. V 58. minutě se dostala po lajně do šance útočnice Perková, gólmanku se jí ale nepodařilo přehodit a zakončila jen přímo do rukavic. O pár minut později se k zakončení po rohovém kopu dostala opět teplická hráčka, bránu ale hlavou těsně minula. Po herní převaze Teplic přišla studená sprcha v podobě gólu, když v ojedinělé šanci ve druhé půli za vápnem napřáhla Navrátilová, která vymetla horní růžek branky. Jen o 2 minuty později měla na noze kontaktní gól teplická útočnice, domácí gólmanka ji ale vychytala. Tlak Teplic ovšem neustával a vyústil v zasloužený gól v 71. minutě, když se trefila střídající Drbalová. Následujících 15 minut hry patřilo teplickým sklářkám, které se hnaly za vyrovnáním. Ani jedné z nich se ovšem rozvlnit síť nepodařilo i díky dvěma faulům ve vápně, které ale jako přestupky posouzeny nebyly a zasloužená penalta se ani v jednom případě nekopala. Teplice navíc hned po následném protiútoku inkasovaly a stav 3:1 pro domácí se již do konce zápasu nezměnil.