Report ze zápasu FK Teplice vs. SK Sigma Olomouc

10. kolo, II. Liga žen,
FK Teplice SK Sigma Olomouc
2:2

Branky: 59. Hoffmannová, 79. Perková - 23. Barošová, 57. Baštincová, Rozhodčí: Holakovská Tereza – Brzková Valentýna, Brzková Adéla. Diváků: 50.

Pilná - Kolářová, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Senická, Neumanová, Němcová - Henychová, Perková, Šulcová

SK Sigma Olomouc

Schovajsová - Štěpánová, Barošová, Planičková, Rédová - Veselá, Ševčíková, Baštincová - Kvapilová, Novotná, Berggren Elin Mathilda

10.kolo celostátní ligy žen nabídlo mimo jiné i poslední domácí utkání Teplic, které hostily Sigmu Olomouc. Prvních dvacet minut nepřineslo žádnou větší šanci a hra, ze které měly o něco víc hostující hráčky, se přenášela převážně díky dlouhým nákopům obou týmů. Ve 22. minutě jednoho z nich využila po chybě domácí gólmanky Barošová – 0:1. Teplické ženy po této situaci nesložily zbraně a hnaly se za vyrovnáním převážně po levé straně, kde svými náběhy větrala olomouckou obranu skvěle hrající Kožarská, jejíž centrované míče nebyly bohužel zužitkovány. Do konce poločasu se nic výraznějšího nestalo a skóre ze 22. minuty se tedy neměnilo.

Úvodních patnáct minut druhého poločasu patřil hostujícím hráčkám, které si vytvářely výrazně více příležitostí, z nichž většina končila u skvěle připravené obranné čtyřky domácích. Po odvrácení několika slibných příležitostí soupeře přišla pro Teplice studená sprcha v podobě druhého obdrženého gólu. V 59. minutě se odražený míč dostal za vápnem na nohu Baštincové, která ho se štěstím dostala za záda domácí Pilné – 0:2.

Hned o 2 minuty později dostaly Teplice příležitost ke skórování v podobě rohového kopu. Na dlouhý míč Němcové si ukázkově naskočila stoperka Hoffmannová, pro kterou to byl první gól v letošní sezoně – 1:2. Zbytek zápasu byl v režii domácích fotbalistek, které dobře kombinovaly a vyrovnávací branka byla na spadnutí. Radost všem domácím příznivcům přinesla 78. minuta, kdy si s dlouhým nákopem Kolářové poradila Čápová a naservírovala jej Perkové, která se z hranice šestnáctky nemýlila – 2:2. Poslední šanci ke vstřelení gólu měly v 93. minutě teplické fotbalistky, avšak na rohový kop směřovaný na malé vápno byly všechny krátké a k ohrožení branky nedošlo. Po této akci zazněl finální hvizd a body se dělily rovným dílem mezi oba soupeře. Teplice tak po podzimní části zůstávají na posledním místě se třemi body a na jaře je pravděpodobně bude čekat boj o záchranu.