Teplice B - Přepeře 2:1 (1:1)

21. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
FK Teplice FK Přepeře
2:1

BRANKY: 34. Procházka (as. Emmer), 69. Kapur (as. Emmer) - 10. Pavlata (as. Daníček). ŽK: 36. Vachoušek, 71. Emmer - 42. Marijanovic, 82. Tvaroha, 88. Dočekal, 90.+4. Novák D. ČK: 60. Novotný (Přepeře). ROZHODČÍ: Černý - Štípek, Zima. DELEGÁT: Mgr. Ulrich. DIVÁCI: 120.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 11:7 (5:2, 6:5) - Střely mimo branku 3:4 (1:1, 2:3) - Střely zblokované 4:3 (1:1, 3:2) - Střely celkem 18:14 (7:4, 11:10) - Vyložené šance 3:2 (1:0, 2:2) - Rohy 2:7 (1:3, 1:4) - Ofsajdy 3:4 (2:1, 1:3) - Fauly 13:11 (7:4, 6:7).

SESTAVA: Němeček - Hrdlička, Foungala, Kolář - Kříž (57. Pokorný), Vachoušek © (72. Lukáš), Křišťan, Emmer (80. Chýle), Trnovec - Procházka (72. Korselt), Kapur.

PŘIPRAVENI: Grümann.

TRENÉŘI: Šourek - Stožický, Novák.

FK Přepeře

SESTAVA: Truksa - Marijanovic (46. Martan), Novotný, Joao (78. Šťovíček), Jánošík - Tvaroha, Pour (46. Bulíř), Strnad (70. Novák D.), Pavlata - Daníček, Dočekal.

PŘIPRAVENI: Válek, Habr, Rozkovec.

TRENÉŘI: Procházka - Synek, Nesvadba.

B mužstvo Sklářů porazilo v důležitém utkání v boji o záchranu Přepeře po výsledku 2:1 a odpoutalo se ze samotného dna tabulky České fotbalové ligy. B mužstvo FK Teplice dokázalo v náročném duelu zareagovat na nepříznivý vývoj skóre a nakonec brankami Procházky a Kapura strhlo vítězství na svoji stranu.

V první velké šanci se ocitli domácí, ale srbský útočník Miloš Kapur trefil “jen“ břevno branky Přepeří. Do vedení tak šli v 10.minutě překvapivě hosté po brance svého kapitána Michala Pavlaty, který neobsazený napodruhé dorazil do teplické sítě rohový kop Nikolase Daníčka - 1:0. V 18.minutě hlavičkoval do břevna po centru Jakuba Křišťana také teplický Michal Trnovec. Sklářům se podařilo vyrovnat ve 34.minutě po trefě Dominika Procházky, který zužitkoval přihrávku Jakuba Emmera a překonal brankáře Truksu parádní střelou na vzdálenější tyč - 1:1.

Po změně stran měli krátce po sobě dvě příležitosti domácí, ale ani Dominik Procházka a ani Michal Trnovec nedokázali dostat Skláře do vedení. V 62.minutě skvěle zahrál přímý kop z 20 metrů Jakub Křišťan, ale v cestě do sítě Přepeří scházelo jen několik málo centimetrů a tak opět "jen" zvonilo břevno Truksovi branky. Hned z protiútoku se do obrovské šance dostal hostující Tomáš Dočekal, kterého ale skvěle vychytal domácí brankář Luděk Němeček. Domácí šli do zaslouženého vedení v 69.minutě po brance Miloše Kapura, který se nemýlil po přihrávce dnes podruhé asistujícího Jakuba Emmera - 2:1. A i když se v posledních 15 minutách hosté nadechli k závěrečnému náporu, domácí defenziva jim s vypětím všech sil žádnou další branku nedovolila a zápas tak nakonec skončil velmi důležitou výhrou domácích Teplic.