FK Pardubice
24. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
FK Pardubice FK Teplice
3:1

BRANKY: 7. Lima, 27. Černý, 85. Suleiman - 39. Emmer. ŽK: bez karet. ROZHODČÍ: Vojtěch – Matějka, Kvaček. DELEGÁT: Haleš. DIVÁCI: 90.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 5:4 (3:2, 2:2) - Střely mimo branku 5:3 (2:1, 3:2) - Střely zblokované 4:5 (2:1, 2:4) - Střely celkem 14:12 (7:4, 7:8) - Vyložené šance 1:2 (0:0, 1:2) - Rohy 5:6 (2:3, 3:3) - Ofsajdy 3:1 (3:0, 0:1) - Fauly 6:9 (3:3, 3:6).

SESTAVA: Šmíd - Svatoš, Bárta, Tarasenko, Kaleniuk Halász, Svoboda, Lupač - Jarkovský (C), Lima (63. Miláček), Machů (83. Suleiman), Míšek, Pandula - Černý (88. Brychnáč).

PŘIPRAVENI: Šimůnek - Tecl, Sedláček.

TRENÉŘI: Němeček - Herzán.

SESTAVA: Němeček - Kříž (83. Korselt), Foungala, Lukáš, Hrdlička (87.Köstl) - Havelka (46. Trnovec), Jukl (67. Pokorný), Emmer - Procházka, Vachoušek (C), Bednár (46.Kapur).

PŘIPRAVENI: Grümann.

TRENÉŘI: Šourek - Stožický.

B mužstvo Sklářů v sobotu dopoledne odehrálo mistrovské utkání 24.kola skupiny B Fortuna ČFL na hřišti rezervy FK Pardubice. Na stadionu Pod Vinicí viděla necelá stovka diváků čtyři branky a vítězství domácího celku 3:1. Hosté ze severu Čech po nepovedeném výkonu zejména v úvodních 30 minutách podlehli domácím Pardubákům a odjeli na teplická Stínadla bohužel bez bodů, které v těchto fázích soutěže tak nutně potřebují k záchraně.

Do utkání měli rozhodně lepší vstup domácí, které již v 7.minutě dostal do vedení dvaadvacetiletý brazilský šikula Leandro Lima. Po závaru v šestnáctce Teplic nedal milimetrově přesnou dělovkou k tyči hostujícímu brankáři žádnou šanci – 1:0. Ve 21. minutě nebezpečně vystřelil domácí Míšek, ale jeho střela mířila doprostřed branky, kde stál připravený teplický Luděk Němeček.

O dalších šest minut později se domácí fanoušci radovali podruhé. Po obrovské chybě hostující obrany se střelecky prosadil zkušený matador v červeno-bílém dresu Pavel Černý, kterému stačilo pouze špičkou prostrčit míč pod hostujícím brankářem přímo do teplické sítě - 2:0. Chvíli na to se mohli domácí radovat ze třetí branky. Černý v ideální pozici předložil míč před prázdnou bránu Pandulovi, který zcela volný rozvlnil síť za Němečkovými zády potřetí. Celé akci ale dle signalizace pomezního Kvačka předcházelo postavení mimo hru domácího Panduli a tak se skóre nakonec neměnilo.

To se změnilo až ve 39. minutě, kdy chvilkové nekoncentrovanosti domácích využil po chytrém průniku a následné přihrávce Dominika Procházky nabíhající Jakub Emmer, který z hranice pokutového území tvrdou střelou k levé tyči doslova propálil vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Šmída - 2:1. Do poločasového hvizdu hlavního sudího Vojtěcha se ve zbývajících několika málo minutách nic zajímavého na vinickém pažitu neudálo a tak do kabin odcházela rozhodně spokojenější pardubická parta okolo trenéra Pavla Němečka.

Vstup do druhého poločasu měla zase lepší teplická parta okolo trenéra Davida Šourka, která se hnala za kýženým vyrovnáním. Nejprve ve 47.minutě po individuální akci Dominika Procházky a jeho parádní zpětné přihrávce ve skvělé pozici přestřelil odkrytou branku z 10 metrů teplický kapitán Matyáš Vachoušek. O dvě minuty později po centru Michala Trnovce z pravé strany hlavou ohrozil domácí branku teplický útočník Miloš Kapur, ale míč skončil ke smůle hostujících hráčů pouze v náruči brankáře Nicolase Šmída.

Následně zahrozili opět domácí, kdy si agilní Pandula po rychlém protiútoku navedl míč na střed vápna, ale vypálil jen těsně nad teplickou branku. Stejný hráč o šest minut později vybídl ke skórování Miláčka, kterého ale skvěle vychytal pozorný Němeček.

V 85. minutě po dalším zaváhání a obrovské chybě v rozehrávce hráčů ve žluto-modrých dresech přidali pojišťovací gól Pardubice. Střídající domácí Ayatullahi Suleiman získal efektivním napadáním míč od hráčů soupeře na pravé straně šestnáctky, navedl si ho na střed pokutového území a levou nohou přesně zamířil k levé tyči branky Sklářů - 3:1.

A to už bylo co se týče změny skóre vše. Pardubická rezerva se tak po dvou prohrách vrátila zpět na vítěznou vlnu a naopak teplická rezerva utrpěla třetí porážku v řadě, která je šest kol před koncem soutěže pro Skláře komplikací v cestě za záchranou.