Teplice - Hradec Králové 0:1 (0:0)

Teplice - Hradec Králové 0:1 (0:0)

FK Teplice
NC3, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice FC Hradec Králové
0:1
Logo

Statistiky

Branky: 88. Koubek. ŽK: 31. Knapík - 29. Kučera, 69. Horejš. ČK: 74. Harazim. Rozhodčí: Volek - Paták, Pečenka (Machálek). VAR: Zelinka, Kvítek. Diváci: 5287.

Team logo

FK Teplice

Ludha – Kričfaluši, Knapík (64. Tsykalo), Chaloupek - Švanda, Jukl (81. Yasser), Havelka, Labík (64. Bílek) - Trubač - Čerepkai, Fila.
Team logo

FC Hradec Králové

Zadražil – Klíma, Kodeš, Spáčil – Harazim, Dancák, Kučera, Horák – Juliš (89. Pudhorock), Pilař (76. Čmelík) – Vašulín (83. Koubek).

Komentář k zápasu

Teplický tým vyrazil do utkání bez zraněného kapitána Marečka, jehož kapitánskou pásku převzal Štěpán Chaloupek. V sestavě ovšem nechyběl Jan Knapík, který před týdnem v Liberci odstoupil kvůli zranění. Na lavičku se navíc po zranění vrátil Mohamed Yasser. Ještě před začátkem zápasu se tepličtí fanoušci slavnostně rozloučili s Tomášem Grigarem a nově jeho jméno ponese také sektor 30 na stadionu.

Fanoušci se brzy na stadionu dočkali první branky, když se ve 12. minutě prosadil po krásném sólu Josefa Švandy Roman Čerepkai, jenže následné zkoumání VARu odhalilo ofsajd, a branka tak nemohla platit. Na druhé straně se vyznamenal skvělým zákrokem Richard Ludha, který nejprve vyrazil střelu Vašulína, a když míč směřoval dále do branky, tak ho ještě stačil vyrazit podruhé těsně před brankovou čárou.

Po změně stran byli aktivnější na hrací ploše žlutomodří a hned ve 49. minutě Čerepkai napálil odražený míč těsně vedle branky. Do vápna pak létaly další centry hlavně z pravé strany, ale většinu dokázala obrana odvrátit. Na druhé straně musel znovu skvěle zakročit Ludha, který opět vychytal Vašulína. Čtvrthodiny před koncem se teplický tým dostal do početní převahy, když za tvrdý zákrok na Bílka viděl Harazim po zásahu VARu červenou kartu. Svěřenci Zdenko Frťaly se o to víc snažili tlačit do útoku, po jednom z velkých závarů nejprve hostující brankář vyrazil centr a následně se míč dostal k Bílkovi, jehož pokus vyrazil na roh. Po rohovém kopu v 82. minutě pro změnu zahrozil Chaloupek, ale hlavičkoval těsně vedle. Nakonec však dokázal rozhodnout o svém vítězství Hradec, když v 88. minutě se zblokovaná střela dostala ke Koubkovi, který byl za obranou Teplic a z blízka překonal Ludhu.

Fotogalerie

Stínadla TV