Teplice - Mladá Boleslav 5:0 (3:0)

22. kolo, Synot liga,
FK Teplice FK Mladá Boleslav
5:0 (3:0)

Branky: 20. a 64. Litsingi, 8. Táborský, 31. Potočný, 90.+1 Salami. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kříž. ŽK: Zahustel, Šisler, Štohanzl (MLB).

Grigar - Vondrášek, Jablonský, Lüftner, Krob - Ljevakovič, Táborský - Hora (86. Takács), Litsingi, Vůch (81. Balázs) - Potočný (89. Salami). Trenér: P. Rada.

FK Mladá Boleslav

Šeda - Bořil, Navrátil, Šisler, Končal - Štohanzl, Ščuk - Zahustel (55. Ďuriš), Vacek, Skalák - Wágner. Trenér: K. Jarolím.

V teplické sestavě proti Mladé Boleslavi chyběl kvůli červené kartě ze Sparty Štěpán Vachoušek, kvůli nachlazení pak Milan Matula.

Ve sestavě se naopak objevil Ivo Táborský, který hned v osmé minutě poslal teplické do vedení. Dostal krásnou přihrávku od Litsingiho za obranu, udělal brankáři Šedovi kličku a se štěstím dostal o břevno míč za čáru. Mohl tak radost ze vstřelené branky věnovat své těhotné manželce. Brzy to mohlo být 2:0, když se v 17. minutě prodral do vápna Hora a tvrdou ranou prověřil Šedu. O čtyři minuty později už to ale o dvě branky bylo, agilní Litsingi hlavou přehodil Šedu a Stínadla se radovala podruhé. A ani to nebylo v prvním poločase vše, po půlhodině hry byl faulován před vápnem Hora, čtyři exekutoři přímého kopu míč přeběhli až se do něj opřed Roman Potočný a nechytatelně ho poslal přímo do šibenice.

Po změně stran tak mohli žlutomodří jen v poklidu hlídat bezpečné vedení a to se jim také dařilo. Dokonce mohl vedení ještě navýšit, ale těsně minul branku. Další příležitost měl z podobného přímého kopu jako v první půli Potočný, jenže tentokrát trefil břevno. Zvýšení však přeci jen přišlo, Táborský vybojoval míč posunul ho doprava na Litsingiho a ten ho o tyč poslal do sítě. Pak už tepličtí zápas v klidu dovedli až do konce. V nastavení navíc ještě navýšil na pověstného bůra Eugene Salami.