FK Dukla Praha
29. kolo, Synot liga,
FK Dukla Praha FK Teplice
5:1 (2:1)

Branky: 59. a 67. Přikryl, 41. Polom, 45. Berger, 66. Čajič - 14. Kapolongo. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Mokrusch. ŽK: Polom (DUK).

F. Rada - Karavajev, Jeřábek, Polom, Matěj Hanousek - Čajič (86. Daniel Tetour), Považanec, Marek Hanousek - Berger (90. Malý), Beauguel, Přikryl (73. Jakub Mareš). Trenér: Kozel.

Grigar - Hora, Jablonský, Lüftner, Krob - Takács (83. Matula) - Vůch, Vachoušek (70. Táborský), Balász (63. Vondrášek) - Potočný - Kapolongo. Trenér: P. Rada.

Tepličtí hráči dnes nastoupili v předposledním kole domácí soutěže na hřišti Dukly Praha a hned od začátku zápasu bylo na hřišti živo.

V první minutě prověřil střelou z dálky Grigara Přikryl, na druhé straně trefil o dvě minuty později Kapolongo z úhlu tyč. Velkou šanci měl v šesté minutě také Čajič, ale ten z úrovně penaltového puntíku překopl. Po čtvrthodině už se skóre měnilo a bylo to zásluhou teplických hráčů, na rohový kop si v chumlu hráčů počkal Kapolongo a hlavou ho poslal do branky. Pak ovšem přebrala iniciativu domácí Dukla a v závěru poločasu byla odměněna otočením skóre, nejprve se po rohu prosadil Polom a těsně před poločasovým hvizdem také z blízka Berger.

Po změně stran mohla jít Dukla už do dvoubrankového vedení, ale Karavajeva skvěle vychytal Grigar. Tepličtí se však nepoučili a třetí branka v jejich síti na sebe nenechala dlouho čekat. V 60. minutě se trefil Tomáš Přikryl a s šancemi Teplic to už vypadalo bledě. Alespoň snížit mohl nejprve Kapolongo, jehož hlavičku Rada vytáhl na roh a po něm Vůch, jenže ten přestřelil. Tradiční pravidlo nedáš dostaneš platilo i v tomto případě, v 66. minutě se totiž trefil Aldin Čajič. A hned po něm podruhé také Přikryl, takže se na Julisce schylovalo k debaklu. Další branku už návštěvníci zápasu neviděli, žlutomodří si tak z Prahy odvezli vysokou porážku 1:5.