Teplice - Hradec Králové 1:3 (1:1)

FK Teplice
30. kolo, Synot liga,
FK Teplice FC Hradec Králové
1:3 (1:1)

Statistiky

Branky: 15. Takács - 29. Petrus, 53. P. Mareš (pen.), 65. Vaněček. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Mozol, Jablonský, Krob (TEP) - Plašil (HRK).

Team logo

FK Teplice

Grigar - Matula, Hošek, Jablonský, Krob - Takács, Vachoušek (69. Balász)- Hora, Mozol, Potočný (46. Chukwuma)- Kapolongo (77. Vůch). Trenér: P. Rada.
Team logo

FC Hradec Králové

T. Koubek - Holeš, Rolko, Plašil, P. Mareš - Štípek (89. Kraják), Vobejda, Schwarz, Čermák (58. Halilovič), Petrus (79. Malinský) - Vaněček. Trenér: Barborík.

Komentář k zápasu

Tepličtí vstoupili do posledního zápasu v sezóně s jedním nováčkem v sestavě, Václav Mozol si odbyl premiéru v ligové soutěži a mohl to být právě on, kdo otevře skóre.

Po krásní přihrávce od Hory se stahovačkou zbavil obránce a pálil na zadní tyč, jenže brankář jeho pokus vytáhl na roh. Po něm už se ovšem skóre měnilo, Krob poslal míč na hlavu Takácse a ten skóroval poprvé v ligové kariéře. Ani Hradec se však nevzdal, po půlhodině hry se na hranici vápna otočil Petrus a zamířil přesně k tyči - 1:1.

Krátce po změně stran pak fauloval ve vápně Štípka Hošek a nařízenou penaltu Mareš proměnil, i když Tomáš Grigar směr kopu vystihl. Srovnat mohli domácí po dalším rohovém kopu, jenže při velkém závaru si míč do branky cestu nenašel. Teplický tlak za vyrovnáním sílil, ale v právě v tu chvíli se z brejku prosadili opět hosté, tentokrát se zblízka trefil Vaněček. Tepličtí hrozili především ze standardních situaci, po dalším rohovém kopu proletěl míč malým vápnem a mnoho nechybělo, aby ho někdo usměrnil do branky. Žlutomodří se tak rozloučili s touto sezónou domácí prohrou s Hradcem Králové v poměru 1:3.