Pohár FAČR - 1. čtvrtfinále: Teplice - Plzeň 2:1 (0:0)

ČF1, Pohár FAČR,
FK Teplice FC Viktoria Plzeň
2:1 (0:0)

Branky:80. Potočný, 89. Balázs - 76. Rajtoral. Rozhodčí: Jech - Urban, Kotalík. ŽK:58. Táborský, 74. Potočný.

Grigar - Vondrášek (75. Balázs), Lüftner, Jablonský, Krob - Ljevakovič - Hora, Vachoušek, Táborský, Litsingi (85. Chukwuma) - Potočný (90. Salami)

FC Viktoria Plzeň

Bolek - Medvěděv, Hubník, Baránek, Kovařík - Hejda - Vaněk (46. Rajtoral), Hořava (68. Hrošovský), Tecl - Holenda, Chramosta (87. Hradecký).

Tepličtí vstoupili v plné sestavě do pohárového čtvrtfinále proti Plzni. Chyběl pouze Egon Vůch, kvůli dohodě klubů, a Milan Matula, kvůli nachlazení.

Žlutomodří byli od úvodu zápasu lepším týmem a vytvářeli si více šancí než hosti, ale ani tu největší nedokázal Tomáš Vondrášek proměnit. Po zákroku na Jana Kroba se domácí dožadovali pokutového kopu, jenže píšťalka sudího Jecha zůstala potichu. Stav se neměnil ani po střele Kroba deset minut před půli, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

I po změně stran byli tepličtí aktivnější, ale Plzeň opticky vyrovnala hru. Svěřenci Petra Rady to tak zkoušeli hlavně z dálky, ale střely Litsingiho i Ljevakoviče byly zblokovány. Jenže 76. minutě obrana Teplic nepokryla dorážejícího Rajtorala a Plzeň šla do vedení. Ovšem už v 80. minutě bylo vyrovnáno, Táborský nacentroval a hlavou se prosadil Potočný. Benjamin Balázs pak navíc v poslední minutě rozhodl o výhře Teplic v poměru 2:1.