Teplice - Olomouc 2:2 (1:0)

FK Teplice
1. kolo, Synot liga,
FK Teplice SK Sigma Olomouc
2:2 (1:0)

Statistiky

Branky: 41. Fillo, 50. Potočný – 90. Petr, 90. Hála. Rozhodčí: Marek – Paták, Pochylý. ŽK: Navrátil, Svozil, Rajnoch (OLO).

Team logo

FK Teplice

Grigar – Dramé, Lüftner, D. Jablonský, Krob – Ljevakovič, Breite – Vondrášek (90. Dressler), Vachoušek (77. Táborský), Fillo – Potočný (84. Bratanovič). Trenér: Vavruška.
Team logo

SK Sigma Olomouc

Reichl – Hála, Rajnoch, Svozil, Vepřek – Petr, Navrátil (87. Zahradníček), Halenár (81. Chorý), Houska (72. Ordoš), Plšek – Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Komentář k zápasu

Tepličtí hráči přivítali v prvním kole SYNOT ligy nováčka soutěže z Olomouce. První ligový start v teplickém dresu si připsali Martin Fillo a Mahamadou Drame, pro toho šlo vůbec o první start v české nejvyšší soutěži.

Obrovskou šanci hned v úvodu utkání měl po krásné kombinační akci obrovskou šanci Radim Breite, jenže těsně minul branku Michala Reichla. Velkou šanci ovšem měli také hosté, Navrátil pálil z velkého úhlu a míč se kutálel po brankové čáře. Další šance pak zlikvidoval brankář Tomáš Grigar a položil tak základ pro vedení žlutomodrých, agilní Vondrášek našel hlavu Filla a ten krásným obloučkem rozvlnil síť.

Po změně stran navíc tepličtí rychle navýšili vedení, po krásném centru Kroba z levé strany se prosadil Roman Potočný a Stínadla podruhé propukla v jásot. Svěřenci Davida Vavrušky pak svého soupeře na dlouhé minuty uzamkli na jeho polovině. Dvě velké šance měli po rohových kopech Štěpán Vachoušek a Michael Lüftner, oběma chyběl jen kousíček k dalšímu navýšení skóre. Po dalším závaru se dostal k další hlavičce Lüftner, tentokrát zamířil přesně, jenže ho zbrzdil praporek rozhodčí na znamení ofsajdu. Ofenzivní parády v podání Teplic v těchto chvílích neznaly mezí, krásnou střelu poslal v 69. minutě z dálky Breite a jen těsně minul branku. Když už vše vypadalo na pohodovou výhru Teplic, tak Olomouc dvěma vstřelenými brankami v rychlém sledu v nastavení srovnala a překvapivě si z Teplic odvezla bod.