Lukáš Stratil: Chci se poprat o místo v sestavě

Talentovaný útočník ale také příbuzný teplické legendy Pavla Stratila, to vše je mladý útočník Lukáš Stratil, který na Stínadla zamířil na půlroční hostování s opcí z Viktorie Plzeň. Mladý forvard si o vánocích od jednoho z nejlepších střelců teplické historie vyslechl povídání z historie žlutomodrých a také dostal úkol pro své angažmá: "Říkal, ať tu pořádně zamakám a nezkazím nám tu jméno," smál se pokračovatel fotbalového jména.

Jaké jsou pocity po příchodu na Stínadla?

"Jsem s hostováním spokojený, chci se poprat o místo v sestavě a nastupovat."

Cítíš, že je konkurence trošku menší po odchodu Mahmutoviče?

"Trošku možná ano, ale konkurence v takovém klubu jako jsou Teplice bude vždycky, tak uvidíme, jak to půjde."

Podzim se ti moc nepodařil, čím to?

"V Příbrami jsem moc nenastupoval, takže jsem rád za šanci od Teplic. Měl jsem během podzimu několik zranění, po výhrách se sestava neměnila a když ano, tak jsem se znovu zranil, takže to bylo těžké se tam dostat."

Teď už jsi zdravotně v pořádku?

"Ano, teď jsem stoprocentně fit, což je super pro přípravu."

Jméno Stratil je v Teplicích velký pojem, jaké je tvoje příbuzenské spojení s Pavel Stratilem?

"Je to něco jako můj strejda, měl jsem dědečka a Pavel Stratil je jeho bratr, takže takové je to spojení."

Řešil jsi s ním Teplice?

"Ano, on nás přes vánoce navštívil, tak jsme si o tom povídali, tak říkal, ať tu pořádně zamakám a nezkazím nám tu jméno. (úsměv)"

To bude ale těžké, protože on je jedním z nejlepších střelců historie klubu...

"Je pravda, že on tu hrál dlouho a výborně, tak já tu teď musím taky něco ukázat."

Co vám ještě říkal o Teplicích?

"Vyprávěl mi spíš o historii, co tu všechno dokázal a tak, takže jsem ho jen pozorně poslouchal."