Lukáš Zoubele: Jsem šťastný, že jsem znovu nastoupil

Lukáš Zoubele se v zápase proti Aue vrátil na trávník po téměř třičtvrtě roce, kdy laboroval se zraněným kolenem. Zatím zvládl odehrát jeden poločas a věří, že už brzy bude stoprocentně připraven i co se týče kondice.

Jaký byl návrat po zranění?

"Prohráli jsme, takže smutnej, ale já jsem strašně rád, že jsem si po třičtvrtě roce zase zahrál a za to jsem moc šťastný."

Byla to nejdelší pauza co jsi zažil? Jak jsi ji snášel?

"Bylo to nejdelší a člověk už v hlavě nosí to nejhorší, tedy že by nemohl hrát vůbec. Chvilkami už to nevypadalo moc dobře, ale nakonec musím poděkovat panu Neckařovi a Ondrovi Klementovi, že se o mě takhle starali a mohl jsem se vrátit."

Od kdy jsi se zapojil do tréninku?

"Já jsem první trénink s klukama měl až na začátku přípravy, takže trénuju nějakých dvacet dnů."

Jak jsi se po odehraném poločase cítil fyzicky?

"Cítil jsem, že potřebuji ještě hodně natrénovat a naběhat, abych se do toho dostal."

Věříš, že to zvládneš už do začátku ligy nebo to spíš vidíš na dostřídávání a až postupem času se zkusit dostat do základní sestavy?

"Zatím to bude asi na dostřídávání. Musím nejdřív dohnat hodně kondice, zvládnout nějaké zápasy za béčko, abych se do toho dostal fyzicky."

Bylo hodně znát, že Aue už mělo zápas jako generálku, a tak je v jiné fázi přípravy?

"Tolik asi ani ne, my jsme se snažili držet míč, měli jsme šance a nedali jsme je. I když částečně bylo vidět i to, že mají už jen týden do soutěže. My máme v nohách těžké tréninky."

V přípravě zatím hrajete rozestavení 4-3-3, je to pro tebe jako krajního hráče lepší?

"Když má křídlo větší volnost do útoku, tak je to vždycky lepší, takže pro nás krajní je to určitě lepší.