Radim Breite: Teplice jsou srdeční záležitost

Odchovanec Teplic Radim Breite se po několika letech ve Varnsdorfu vrací do Teplic a sám říká, že rozhodování nebylo složité, protože Teplice jsou pro něj srdeční záležitost.

Jak vnímáš tvůj návrat do Teplic?

"Moc se na to těším! Teplice jsou pro mě srdedční záležitostí, takže jsem moc rád, že se vracím a věřím, že se mi bude dařit."

Ve Varnsdorfu se ti dlouhodobě dařilo, jak budeš vzpomínat na tamní angažmá?

"Musím říct, že ve Varnsdorfu to za celou dobu, co jsem tam působil, nebylo nikdy o jednotlivích, ale o partě, která táhla za jeden provaz. Vše si tam sedlo, jak trenér s asistentem, tak i my kluci. Myslím, že v téhle sezóně se to projevilo postupem. Na Varnsdorf tak budu vzpomínat jen v dobrém, protože jsem tam toho hodně prožil a poznal tam hodně kamarádů. Chtěl bych lidem kolem fotbalu tam poděkovat za šanci, kterou jsem dostal."

Teplice nově povede David Vavruška, kterého znáš jako šéftrenéra mládeže, hrálo i tohle roli při tvém rozhodování?

"S panem Vavruškou se znám a musím říct, že se vracím i díky němu, protože mě oslovil a jsem za to moc rád!"

Jsi tepličák, takže o to je asi návrat sladší, je to tak?
"Klubu jsem fandil, i když jsem byl ve Varnsdorfu, takže jsem moc rád za návrat do míst, kde jsem fotbalově vyrostl."

Předpokládám, že hlavním cílem je co nejvíce rozšířit počet ligových startů, protože jeden už máš z jara 2009?

"Byl jsem moc rád, že jsem tehdy mohl nastoupit, i proto co bylo v týmu za osobnosti a zahrát si s nimi byla pro mě čest. Budu dělat vše pro to, abych ten počet nyní co nejvíce rozšířil a hlavně, aby se nám dařilo!"

Jak se těšíš na zahájení přípravy?

"Na přípravu už se těším a jsem rád, že je v klubu a v týmu spousta lidí, které znám a těším se na ně."