David Jablonský odchází hostovat do Baníku Sokolov

Odchovanec sokolovského a teplického fotbalu David Jablonský odchází na zbytek sezóny 2015/2016 hostovat do Baníku Sokolov. Kluby se dohodly, že hráč před svým odchodem do ruského angažmá dohraje sezónu v Sokolově, neboť v teplickém kádru se s jeho službami dále nepočítá.

"David Jablonský už během podzimu naznačoval velký zájem odejít do zahraničí, což potvrdil i odmítnutím nabídky na prodlouženou spolupráci s naším klubem, kterou jsme mu předložili naposledy v zimní přestávce," přibližuje sportovní ředitel Jan Skýpala. FK Teplice v nabídce prodloužení smlouvy nabízel dohodu o uvolnění hráče do zahraničního klubu, ale zároveň možnost hrát za naše A-mužstvo, dokud se takový konkrétní klub skutečně nenajde

"Chtěl bych Davidovi poděkovat za jeho dlouholeté služby pro náš klub a popřát mu do další kariéry hodně sportovních úspěchů," sdělil pro klubový web Jan Skýpala.

Hráči vyprší současný kontrakt s FK Teplice v létě 2016. Do našeho klubu přišel z Baníku Sokolov v kategorii mladšího dorostu a postupně dorostl do klíčového stopera A-mužstva. Kariéru mu zkomplikovalo obvinění v sázkové aféře, kterou dosud řeší Policie a české soudy. Díky tomu se velmi ztížila dlouhodobá jednání o prodloužení smlouvy s FK Teplice, neboť hráč opakovaně požadoval odchod do zahraničí. FK Teplice ctil presumpci neviny a nabízel hráči společné řešení jeho životní situace, které však hráč opakovaně odmítl.