Jan Čtvrtečka: Takový zápas strašně moc bolí

Jan Čtvrtečka už se v brance žlutomodrých zabydlel a svou výtečnou formu potvrzoval také v posledním ligovém kole v Liberci, kde dokázal chytit penaltu a zlikvidovat několik dalších šancí domácích. Bohužel byl krátký na pokusy Rabušice s Randićem v závěru zápasy, a tak se Teplice vrací bez bodů.

Jak hodnotíš?
Z našeho pohledu byl na začátku celkem vydařený. Dali jsme první gól, šli do vedení, ale pak to bylo jednostranné. Liberec hrál účinný fotbal, pomáhal si stranami, které sypaly míče do vápna. Bohužel jsme z jednoduché situace nakonec dostali v 90. minutě gól. Strašně to mrzí. Nemůže se nám stávat, aby hráč v závěru zápasu takto čistě hlavičkoval.

Slovan si dal vlastní gól, pak ještě Rabušic neproměnil penaltu. Dlouho to vypadalo na smolný duel spíš z libereckého pohledu...
Řekl bych, že je naopak vlastní branka nakopla. Soupeř šel postupně do většího a většího tlaku, my hráli spíš z defenzivu. Určitě Liberec vlastní gól nesrazil.

Co penalta, věřil sis na ní?
Na penaltu jsem si věřil. Před zápasem koukám, jak je střelci obvykle zahrávají. Stranu jsem měl dopředu danou a věděl jsem, kam půjdu. Naštěstí jsem střelu chytil.

Takže jste Rabušice pilně studoval?
Ani speciálně zase tolik ne, mám spíš o útočnících povědomí. Vím, co každého zdobí a čím vyniká… Věděl jsem, do čeho jdu. V hlavě jsem se na něho před utkáním připravoval, ale že bych ho studoval, to se říct nedá.

V 90. minutě nechala obrana hlavičkovat Rondiče, který šanci proměnil. Poslední zápasy se vám dařilo, mrzí vás i ztráta povedené šňůry?
Vážně to bolí strašně moc. Celý zápas vedeme 1:0, do druhé půle jdeme s úkolem, že nechceme brzo inkasovat, což se nám povede… Ale bohužel se v 90. minutě nemůže stát, že se hráč dostane k čisté hlavičce. Je to ztráta. Herní projev se za poslední zápasy zvedl, před utkáním si jasně řekneme, co chceme hrát a dáme i gól. Jenže pak situace neodbráníme. S takovým závěrem nemůžeme bodovat.