Juniorka skončila čtvrtá na turnaji v Německu

Halový turnaj Ford cup 2011 v Dessau v Německu absolvovala ve čtvrtek teplická juniorka. Turnaj se hrál v Anhalt aréně pro 3,5 tisíce diváků. Na turnaji kromě domácího SV Dessau 05, který hraje 6.nejvyšší soutěž, nastoupila také juniorka Schalke 04, Grün-Weiß Piesteritz taktéž ze 6.nejvyšší soutěže, třetiligový Wacker Burghausen vedený bývalým německým reprezentantem Mario Baslerem a také Sachsen Leipzig z 5.nejvyšší soutěže. Právě Sachsen Leipzig a domácí Dessau čekaly na teplické hráče v základní skupině.

Hned v prvním utkání základní skupiny si tepličtí mladíci poradili 3:1 se Sachsen Leipzig. V druhém utkání ovšem nestačili na domácí Dessau, podlehli mu 0:1 a v semifinále se museli postavit nejsilnějšímu týmu turnaje Wacker Burghausen, kterému také podlehli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. O třetí místo se tak utkali znovu se Sachsen Leipzig. Tento klub jim oplatil úvodní porážku přesně stejným výsledkem, a tak žlutomodří skončili na čtvrtém místě. "Turnaj jsme brali především jako zpestření. Dali jsme příležitost všem hráčům a pravidelně střídali. Pro kluky byl velký zážitek zahrát si před zaplněnou halou s výbornou atmosférou," zhodnotil turnaj kouč juniorky. Vítězem se nakonec stala juniorka Schalke, která na penalty porazila tým Burghausenu.

"Turnaj okořenili početní fanoušci Schalke 04, kteří ve speciálním sektoru vytvářeli velmi sportovní atmosféru a sympaticky hnali své Schalke k vyrovnání finále 10 vteřin před koncem a následnému vítězství v penaltách. Teplice vstoupili do turnaje dobře, techničtější hrou přehráli Sachsen Leipzig 3:1 a takřka ihned si zajistili postup z tříčlenné skupiny. Zbytečný respekt z lídra třetí německé ligy SV Wacker Burghausen znamenal velmi taktickou semifinálovou bitvu, ve které jsme nešťastně inkasovali a prohráli 0:1. Obecenstvo v hale příjemně nabudil tah trenéra Přerosta odvolat v semifinále brankáře Pechatého a nahradit jej hráčem Karrmannem v rozlišováku. Rozhodčí závěrečnou power play však znemožnili, neboť pravidla v Německu umožňují hrát brankáři pouze ve vymezeném prostoru před vlastní brankou. Burghausen vedený Mario Baslerem si pevnou defenzívou těsný náskok uhlídal, ačkoliv mu napomohl nešetrný zákrok na Víta Pavlíčka, který tak z velké šance vytěžil pouze přímý kop. Ve finále se střetlo Schalke 04 s Wacker Burghausenem a nabídlo opět především taktickou bitvu. Mladíci ze Schalke dokázali vyrovnat 10 sekund před koncem a před svým nadšeným kotlem v penaltách došli k zaslouženému vítězství, protože předváděli nejlepší fotbal," okomentoval průběh celého turnaje sportovní sekretář FK Teplice Jan Skýpala.

Skupina A:

FC Sachsen Leipzig - FK Teplice 1:3
Branky: 13.Matthias von der Weth - 5.Vaněk , 6. a 10.Šalda
SV Dessau 05 - FC Sachsen Leipzig 0:2
FK Teplice - SV Dessau 05 0:1
Skupina B:

FC Grün-Weiß Piesteritz - Wacker Burghausen 1:4
FC Schalke 04 II - FC Grün-Weiß Piesteritz 4:3
Wacker Burghausen - FC Schalke 04 II 1:2

Semifinále:

FK Teplice - Wacker Burghausen 0:1Schalke 04 II - FC Sachsen Leipzig 1:1, 5:4 n.N.

O páté místo:

SV Dessau 05 - FC Grün-Weiß Piesteritz 3:1

O třetí místo:

FK Teplice - FC Sachsen Leipzig 1:3
Branky: 7.Robert Adler, 8.Fabian Schößler, 12.Kevin Kittler - 15.Watzka.

Finále:

Wacker Burghausen - FC Schalke 04 II 1:1, 2:4 n.N.