Osama Elsamni: Na olympiádě budu sledovat skoky

Osama Elsamni z Turecka poskytl klubovému webu rozhovor, ve kterém mluvil a probíhajícím soustředění, ale také o blížící se olympiádě ve Vancouveru.

Jak se ti líbí soustředění v Turecku?"Je to tu skvělé. Máme hodně taktických tréninků a hlavně už trénujeme hodně s míčem, což je hrozně moc důležité. Všichni jsme naprosto koncetrováni a makáme."

Co zatím říkáš na zápasy, které jste odehráli?"Všechny zápasy byly velmi těžké, ale myslím, že jsme v nich obstáli. Pokud mám mluvit o sobě, tak když hraji, tak vždycky chci dát gól, ale to se mi zatím nedaří, takže nejsem spokojen."

Potkali jste se Hiroshimou, japonským týmem, bylo to pro tebe nějak speciální? Máš v týmu kamarády?"Ano, mám tam několik kamarádů, už jsem proti Hiroshimě několikrát hrál ještě v Japonsku. Je to velmi silný tým a hlavně také slavný tým."

Kdybys měl porovnat japonský a český fotbal, v čem jsou hlavní rozdíly?"Myslím si, že rozdíl je hlavně ve fyzickém kontaktu. V Čechách se hraje daleko tvrději, zatímco v Japonsku je fotbal techničtější."

V zimní přípravě jsi už nastoupil v útoku s několika různými kolegy, s kým se ti hraje nejlépe?"Hraje se mi dobře s každým, protože ať hraji s kýmkoliv nikdy neměním to, že chci dát gól a pomoci mužstvu, proto je jedno s kým nastoupím."

Co děláš ve volném čase na hotelu během soustředění?"Přes skype si povídám s kamarády z Japonska a nebo sleduji DVD."

Za pár dní začne olympiáda ve Vancouveru, jsi fanouškem zimních sportů?"Určitě nejsem ten největší fanoušek, ale věřím, že český a japonský tým získá medaile!"

Jaký sport budeš sledovat?"Samozřejmě skoky na lyžích, ty jsou v Japonsku nesmírně populární."

Předpokládám, že jsi sledoval, když před dvanácti lety v Naganu Funaki získal medaile..."Samozřejmě, byl to úžasný zážitek!"

Myslíš, že i teď by mohli japonští skokané získat nějakou medaili?"Určitě ano, věřím jim a budu fandit!"

V teplickém týmu je hodně fanoušků hokeje a samozřejmě české reprezentace, necháš se také strhnout ke sledování a fandění?
"Možná se na nějaké utkání podívám, ale určitě nebudu ten největší fanda (smích), přesto věřím, že Češi olympiádu vyhrají."

Už jsi v Čechách rok, jak jsi na tom s jazykem?
"Pořád se učím a snažím se mluvit. Myslím, že se zlepšuji, ale je to těžký jazyk."