S koncem Juniorské ligy přijdou v teplické juniorce změny

Nadstavbovou částí v následujících týdnech skončí projekt Juniorské ligy a rezervní týmy ligových mužstev se poté přesunou do třetí nejvyšší soutěže či do divizních soutěží. "Naše juniorka díky umístění v základní části získala možnost nastupovat v příštím ročníku v jedné ze skupin České fotbalové ligy," přibližuje novou příslušnost teplického týmu sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

S koncem Juniorské ligy u mužstva také skončí dosavadní realizační tým a od letní přípravy se již týmu ujme nový hlavní trenér. "S dosavadními trenéry jsme se dohodli, že dokončí letošní sezónu, ale pro nový ročník jsme se rozhodli vydat jiným směrem a dojde tak ke změně realizačního týmu. Trenéru Čermákovi děkujeme za práci, kterou v našem klubu odvedl a přejeme mu všechno nejlepší do další trenérské kariéry," říká Štěpán Vachoušek.

Novým trenérem teplického B mužstva se stane od nové sezóny dosavadní trenér dorosteneckého týmu U18 Jaroslav Kolínek, který má bohaté hráčské zkušenosti z prvoligových a druholigových zápasů v dresu Opavy, následně v Opavě působil jako trenér B mužstva a jako asistent u A mužstva. V Teplicích pak u mládežnických kategorií působí od zimy 2016. "Chtěli jsme trenéra, který působí dlouhodobě v našem klubu a má přehled o naší mládeži. Budeme chtít dělat také hodně individuálních tréninků, aby kluci, kteří budou v B týmu a následně přijdou do kabiny A mužstva byli dobře nachystáni a nebyl to pro ně tak velký skok z pohledu fyzických a technických dovedností. Chtěli jsme také ještě více propojit áčko a béčko s mládeží, což si myslím, že se tímto krokem podaří," dodává teplický sportovní ředitel.