08.01.2019 | Redakce

Stanislav Hejkal: Kuchta zapadá do našeho systému

Stanislav Hejkal, trenér FK Teplice, si na začátku zimní přípravy mne ruce spokojeností. Teplice totiž získaly na rok a půl ze Slavie forvarda Jana Kuchtu, o kterého velmi stály.

Co od Kuchty očekáváte?
Očekávám pracovitost, práci pro mužstvo, také to, že se bude dostávat do šancí, které bude proměňovat. Když se podívám zpátky, tak Teplice měly vždy kvalitní útočníky, ať už to byl Fenin nebo Mahmutović. Potřebujeme od Honzy, aby na ně navázal.

Laťka je tedy vysoko. Může ji přeskočit?
Doufám v to! Je to mladý kluk, který začal ve Slavii v mládežnických celcích, pak se rozehrával v Bohemce, dobré výkony podával na podzim na Slovácku. Tam jsme si ho také vyhlédli. Měl i jiné nabídky, jsme proto moc rádi, že se rozhodl pro nás.

Prý jste o něj hodně stál.
Mám rád útočníky, kteří jen nestojí na půlce a nečekají na centr do vápna. Takový může být jen ve Spartě, kde těch centrů ze stran je hodně. My v Teplicích ale potřebujeme pro naši aktivní hru nahoře útočníka, který bude pracovitý, běhavý, který nebude líný se vrátit dozadu.

Může Kuchta nahradit góly Vaněčka?
Je menší postavy, Vaněček dával hodně gólů po centrech ze strany. My se dívali, jestli je možnost získat z ligy typologicky někoho za Vaněčka, ale od odchodu Libora Doška tu takoví hráči nejsou. My ale chceme hrát trošku jinak, proto jsme si vyhlédli útočníka do našeho systému.

Změní se tedy hra Teplic?
Chceme na jaře navázat na to, jak jsme končili na podzim. Nechceme být zalezlí, chceme vysoko napadat. Kuchta do našeho systému zapadá.

Nakolik na jaře bude chybět vzadu konstruktivní Král?
Může to být problém, to nezastíráme. Král se nebál míč vyvézt, rozdat. Ale je to pravonohý hráč, hrál nám nalevo. Rozhlížíme se po levonohém stoperovi, nikdo nás zatím nezaujal. Máme tu teď čtyři stopery, tak tento post není tak akutně problémový.

Na co se v přípravě zaměříte?
Chceme mít zažité dva systémy, chceme je podle potřeby umět měnit. Nepříjemností je, že hned v prvním kole na Slavii nemůžou hrát Kuchta s Trubačem, proto musíme najít konsenzus pro přípravu, nemůžeme se celou dobu sehrávat bez nich.

Jak se díváte na to, že na Slavii hrát nemůžou?
Když jsem byl ve Spartě, tak to bylo to stejné. Osobně si myslím, že by hráči na hostování proti svému klubu měli hrát, aby se rozvíjeli. Je to ale rozhodnutí Slavie, plně ho respektuji.

Máte 20 hráčů, jste s kádrem spokojený?
Těch hráčů je méně, než jich bylo na podzim, tak jsme to chtěli. Sedm hráčů odešlo, jeden přišel. Chtěli jsme, aby odešla kvantita a přišla kvalita. V podobě Honzy Kuchty přišla. S šířkou kádru jsme spokojený, když budeme hrát na dvě, tak nám nebudou hráči stát.

Jaká bude zimní příprava?
Jsem rád, že budeme doma na umělce. Na rozdíl od té, která tu byla dřív, je kvalitní. Ale pořád je to jen umělka, s přírodní trávou se to nedá srovnávat. 14 dnů budeme doma, pak letíme na Kypr, kde nás čekají dvě utkání, tak jsem si to přál. Na závěr přípravy máme Velvary, ale je možné, že budeme se Slavií hrát v pátek, nebo v sobotu, tak pak bychom závěr přípravy tomu přizpůsobili.