Teplický B-tým startuje přípravu !

Dnes, ve čtvrtek 7. července v odpoledních hodinách, zahájí B-tým Sklářů letní přípravu na nový ročník FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY. Třetí nejvyšší tuzemská soutěž bude odstartována již o prvním srpnovém víkendu 6. a 7. 8., kdy teplická rezerva hostí v úvodním kole na domácím hřišti v Dubí - Pozorce tým SK Sokol Brozany.

Trenéři Ladislav Jamrich a Admir Ljevakovič přivítají své svěřence poprvé po letní pauze ve čtvrtek 7. července ve 13:30 Na Stínadlech. Od 15 hodin je pak na programu úvodní tréninková jednotka na přírodním trávníku hřiště TJ Hrob, kde se B-tým Sklářů bude připravovat ještě také v pátek, aby se hned v sobotu přesunul zpět na teplická Stínadla.

Skvělou zprávou pro realizační tým a jistě i pro fanoušky a příznivce teplické kopané je, že ve žluto-modrém dresu budou i v další sezóně v ČFL nastupovat teplické legendy a velezkušení borci s bohatou ligovou minulostí - Admir Ljevakovič a Jan Rezek.

Do kádru B-týmu Sklářů aktuálně přechází čtveřice nadějných mladíků ročníku narození 2003 z nejstaršího teplického dorostu U19, kteří bojovali v uplynulé sezóně ve žluto-modrém dresu o postup do nejvyšší dorostenecké soutěže pod vedením trenérů Ondřeje Prášila a Jana Rezka. Jedná se o brankáře Lukáše Četverika, obránce Davida Köstla a Ladislava Jamricha a také ofenzivního záložníka Vojtěcha Pokorného. Společně s nimi přichází z dorostu U19 také talentovaný mládežnický reprezentant a hráč ročníku narození 2004 - Tadeáš Vachoušek - mladší bratr Matyáše Vachouška (ročník 2002).

Na přestup přichází do Teplic také útočník ukrajinské národnosti Yehor Tsykalo (ročník 2001), který s B-týmem Sklářů trénuje již od začátku roku 2022 a má bohaté zkušenosti z nejvyšších dorosteneckých a juniorských soutěží na Ukrajině.

Na testy přichází do nově se tvořícího kádru trenérské dvojice Jamrich - Ljevakovič také reprezentant Bosny a Hercegoviny U21, dvacetiletý ofenzivní záložník Amar Tahric.

Dále bude v Teplicích testován také Vojtěch Gornický, hráč ročníku 2003, příchozí z fotbalového klubu 1.FK Příbram.

Šanci zabojovat o žluto-modrý dres dostane i čtveřice talentovaných mladíků ročníku narození 2003 z nejstaršího dorostu VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem - Marek Beránek, Jiří Alberovský, Milan Krčmář a Nikolas Dobiáš. Všichni tyto hráči v úspěšné minulé sezóně bojovali pod vedením zkušené trenérské dvojice Jakub Pekař a Václav Budka v zeleno-bílém dresu Roudnice nad Labem v barážovém dvojutkání o postup do České ligy dorostu.

Úvodní přípravné utkání odehraje rezerva Sklářů příští týden v sobotu 16. července od 10:30 proti B-týmu mistrovské Viktorie Plzeň na přírodním trávníku hřiště Fotbalového klubu Vroutek z.s. v okrese Louny, pět kilometrů jižně od Podbořan.

Letní příprava FK Teplice B - sezóna 2022/23:

• ČT 07. 07. od 15:00 | ZAHÁJENÍ LETNÍ PŘÍPRAVY ( hřiště TJ Hrob ) | Trénink
  • SO 16. 07. od 10:30 | FC VIKTORIA PLZEŇ "B" ( hřiště Vroutek ) | PU
  • ST 20. 07. v 08:00 | ROUDNICE N.L. ( areál Pod Lipou ) | Začátek soustředění
  • SO 23. 07. v 09:00 | ROUDNICE N.L. ( areál Pod Lipou ) | Konec soustředění
  • SO 23. 07. od 11:00FK ADMIRA PRAHA ( hřiště Březiněves ) | PU
  • SO 30. 07. od 11:00 | TJ JISKRA DOMAŽLICE ( Městský stadion Střelnice ) | PU
  • NE 06. 08. od 11:00 | SK SOKOL BROZANY ( hřiště 1.FC Dubí ) | MU - ČFL B

Příchody:

• Lukáš ČETVERIK (brankář) - příchozí z FK Teplice U19,
  • David KÖSTL (střední obránce, defenzivní záložník) - příchozí z FK Teplice U19,
  • Ladislav JAMRICH (pravý krajní obránce) - příchozí z FK Teplice U19,
  • Vojtěch POKORNÝ (střední záložník) - příchozí z FK Teplice U19,
  • Tadeáš VACHOUŠEK (útočník) - příchozí z FK Teplice U19,
  • Yehor TSYKALO (útočník) - příchozí z TJ Tatran Rakovník, Ukrainian Premier League U21.

Testy:

• Amar TAHRIC (2002) - příchozí z FC Borac Banja Luka, Bosnia-Herzegovina U21,
  • Vojtěch GORNICKÝ (2003) - příchozí z 1.FK Příbram,
  • Marek BERÁNEK (2003) - příchozí z VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem U19,
  • Jiří ALBEROVSKÝ (2003) - příchozí z VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem U19,
  • Milan KRČMÁŘ (2003) - příchozí z VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem U19,
  • Nikolas DOBIÁŠ (2003) - příchozí z VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem U19.

Odchody:

• Lukáš LIŠKA - návrat do FC Chomutov,
  • Karol SINU - návrat do FK Louny
  • Marek VOBECKÝ - přestup do FK Ústí nad Labem.

Soupeři - ČFL B - PODZIM 2022/23:

•   1.kolo - SK SOKOL BROZANY ( doma ),
  •   2.kolo - SLOVAN VELVARY ( venku ),
  •   3.kolo - FK MLADÁ BOLESLAV B ( doma ),
  •   4.kolo - FK VIKTORIA ŽIŽKOV ( venku ),
  •   5.kolo - FK ÚSTÍ NAD LABEM ( doma ),
  •   6.kolo - FK PARDUBICE B ( venku ),
  •   7.kolo - TJ SOKOL ŽIVANICE ( doma ),
  •   8.kolo - SK ZÁPY ( venku ),
  •   9.kolo - FK JABLONEC B ( doma ),
  • 10.kolo - FK PŘEPEŘE ( venku ),
  • 11.kolo - FC HRADEC KRÁLOVÉ B ( doma ),
  • 12.kolo - SK BENEŠOV ( venku ),
  • 13.kolo - SK SPARTA KOLÍN ( doma ),
  • 14.kolo - FK CHLUMEC NAD CIDLINOU ( doma ),
  • 15.kolo - FK BANÍK MOST - SOUŠ ( venku ).