Tomáš Kučera za svůj prohřešek přispěje do Nadačního fondu FK Teplice

Záložník Tomáš Kučera nezasáhl do pátečního utkání na hřišti Slavie Praha, protože se ve čtvrtek ve večerních hodinách zúčastnil vlastního rapového koncertu v pražském klubu Futurum. Byť byl tento koncert naplánován před několika týdny, kdy termíny ligových zápasů nebyly známy a bylo by velmi složité jej zrušit, měl jeho konání v předstihu konzultovat s trenérem a jeho realizačním týmem. To však neučinil, a tak se o všem trenér dozvěděl až v den zápasu. "Toto chování bylo nepřípustné a nezodpovědné směrem ke zbývajícím hráčům, kteří se připravovali na páteční utkání," říká předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer.

Tomáš Kučera byl po informaci o jeho přítomnosti na koncertě v pražském nočním klubu vyřazen z nominace na utkání, dnes pak svůj prohřešek vysvětloval vedení klubu. "Sám Tomáš uznal, že se z jeho strany jednalo o špatný krok, který měl předem řešit s vedením klubu. Navrhl a dohodli jsme se, že tento svůj prohřešek bude kompenzovat zasláním finančního daru do Nadačního fondu FK Teplice, kde budou peníze použity na pomoc potřebným," sděluje Pavel Šedlbauer.

Hráči FK Teplice mají v rámci prevence nemoci COVID-19 doporučeno od realizačního týmu, aby se vyvarovali hromadných akcí a aby také trávili minimum času mezi cizími lidmi kvůli prevenci nákazy. Klub také dodržuje Protokol opatření LFA, který by měl potenciální nákaze nemocí a jejímu rozšíření mezi hráči a realizačním týmem předcházet.