FK Dukla Praha
15. kolo, Synot liga,
FK Dukla Praha FK Teplice
4:0 (2:0)

Branky: 45. a 89. Gorkšs, 40. Čajič, 74. Přikryl. Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Kubr. ŽK: Jeřábek, Jakub Mareš, Krmenčík (DUK) - Krob (TEP).

F. Rada - Miloševič, Jeřábek, Gorkšs, Jurendič - Čajič, Považanec, Jakub Mareš (85. Preisler) - Berger, Krmenčík (71. Beauguel), Přikryl (83. Daniel Tetour). Trenér: Kozel.

Slavík - Dressler, Lüftner, Matula, Krob - Ljevakovič - Hora (71. Kodeš), Breite, Vachoušek (82. Česlák), Fillo - Kapolongo (46. Vondrášek). Trenér: Vavruška.

Tepličtí hráči přijeli na hřiště Dukly Praha v patnáctém kole SYNOT ligy bez vykartovaného Davida Jablonského. Toho v základní sestavě nahradil Milan Matula.

Úvod zápasu sice patři domácí Dukle, ale Krmenčík svůj únik po souboji s Lüftnerem neproměnil. Poté převzali iniciativu tepličtí, ale Horův pokus zkrotil Rada. Stejně úspěšně si poradil také s hlavičkou Filla po skvělém centru Vachouška. Když teplický nápor vrcholil, tak z čista jasna skórovala Dukla, Čajič se prosadil umístěnou střelou z hranice vápna. Do poločasu navíc bylo ještě hůř, když se po rohu prosadil také Gorkšs.

Do druhé půle nahradil v útoku Kapolonga Vondrášek, jenže teplickému týmu se naedařilo, jakoby byl zaskočený z dvou rychlých branek ze závěru první půle. Další velké šance tak měla Dukla, Krmenčík a posléze ani Přikryl se však naštěstí neprosadili. Lépe si vedl Přikryl v 74. minutě, kdy prostřelil Slavíka. V 89. minutě se navíc podruhé v zápase prosadil Gorkšs a bylo to 4:0 Teplický tým tak potvrdil negativní bilanci, která ho na Julisce provází. Pozitivem zápasu je tak alespoň návrat Tomáše Česláka na ligové trávníky, někdejší obrovský talent českého fotbalu po mnoha zraněních a působení na farmě se vrátil do ligové soutěže po čtyřech letech, když v 82. minutě vystřídal Štěpána Vachouška.