Teplice - Liberec 2:0 (2:0)

23. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice FC Slovan Liberec
2:0

Branky: 34. Yasser, 41. Fila. ŽK: 18. Pourzitidis, 22. Ghali, 37. Varfolomejev, 45. Tupta. Rozhodčí: Starý - Hurych, Slavíček (Trska). VAR, AVAR: Berka, Kvítek. Diváci: 4067.

Ludha – Kričfaluši, Chaloupek, Mičević – Beránek, Mareček , Trubač, Labík – Čerepkai (83. Jukl) - Yasser (57. Hronek), Fila (75. Tsykalo).

FC Slovan Liberec

Vliegen – Fukala, Chaluš, Pourzitidis – Penner (46. Preisler), Prebsl (80. Lehoczki), Varfolomejev (46. Višinský), Ghali – Kok (57. Horský), Rabušic (57. Kulenović), Tupta.

Teplický tým šel do třetího domácího zápasu v řadě s velkou dávkou absencí, oproti minulým zápasům se k marodům přidali tentokrát vykartovaný Knapík, zraněný Gning a také nemocný Bílek. Poprvé v základní sestavě na jaře tak nastoupil Štěpán Chaloupek nebo Roman Čerepkai.

V úvodu zápasu byl hostující celek velmi nebezpečný a brankář Ludha musel vytáhnout několik parádních zákroků, aby udržel domácí čisté konto. Na druhé straně zase mohl otevřít skóre Albert Labík, jenže trestuhodně minul odkrytou branku po nahrávce Fily. Další velkou příležitost měl Yasser, kterého ovšem vychytal Vliegen. Yasser se však přeci jen dočkal, když vnikl z levé strany do vápna na přední tyči procpal míč do branky. Do poločasu to navíc již bylo 2:0, když si dlouhý míč skvěle zpracoval a ještě lépe zakončil Daniel Fila.

Po změně stran žlutomodří nepolevili a měli i příležitosti ke skórování, nejprve Labíka vysunul krásnou dlouhou přihrávkou Chaloupek, jenže mladý obránce stejně jako v prvním poločase minul branku. O další tři minuty později se do šance dostal Daniel Fila, který se uvolnil na hranici vápna a orazítkoval tyč. Teplický tým už poté udržel vedení, a připsal si tak doma další tři body. Nyní ho čeká zápas na Slavii, kam už nyní kotel "Tepličáci" vypravuje tři autobusy, přidejte se k nim i vy!